Do kraje míří půl miliónu roušek!

Do kraje míří půl miliónu roušek!
ilustrační foto

Olomoucký kraj uvolní deset miliónů korun na nákup roušek a respirátorů. V pátek 13. března o tom rozhodli krajští radní. Tyto ochranné pomůcky pak v první řadě dostanou poskytovatelé sociálních služeb v regionu. Distribuce bude zorganizována po dodání objednaného materiálu.

„Rada rozhodla o nákupu půl miliónu kusů roušek a patnácti tisíc kusů respirátorů. Ochranné pomůcky budou organizovaně distribuovány například poskytovatelům sociálních služeb, jejichž potřeby jsme zjišťovali formou dotazníku,“ uvedl hejtman Ladislav Okleštěk.

Hejtman navíc doporučí starostům obcí v regionu, aby, pokud ji ještě nemají, co nejdříve vydali vyhlášku, která zakáže podomní prodej, a důsledně trvali na jejím dodržování. „Obávám se, že se objeví podomní prodejci, kteří budou chtít zneužít současné situace a budou nabízet seniorům i ostatním obyvatelům například předražené dezinfekční prostředky nebo ochranné pomůcky s pochybnou účinností. Tomu by starostové měli zabránit,“ řekl Okleštěk.

Hejtman se v průběhu dne setkal se zástupci velkých firem – společně diskutovali o dopadech, které mají současná vládní opatření na chod podniků a ekonomickou situaci v regionu. Sešel se také s živnostníky. „Podnikatelé se připravují na to, že kvůli opatření, které zavřelo školy, budou s postupujícím časem řešit nedostatek zaměstnanců. Shodli jsme se proto, že navrhnu vládě, aby zvážila dobu trvání tohoto nařízení. Důležité jsou pro ně také prováděcí předpisy, aby co nejrychleji mohli reagovat na vzniklou situaci. Jednali jsme také o potřebě rychlotestů na koronavir,“ sdělil hejtman.

V odpoledních hodinách zasedla Bezpečnostní rada Olomouckého kraje. Vzhledem k současnému počtu potvrzených případů nákazy koronavirem v regionu hejtman svolal krajský krizový štáb. (Zdroj olkraj.cz)

Komentáře

Je neděle a nic se neděje. V MHD řidiči bez, pokladní v obchodech taky. Běžte s tím blábolením do zádele.

Dobrý den ! Mám dotaz na pana hejtmana, jak se bude nakládat s rouškami, respirátory i dezinfekcí, aby právě různí vykukové neobcházeli nařízení a vyhlášky a neskupovali ve velkém nedostatkové zboží a neobohacovali se na zoufalém obyvatelstvu.Kdo bude mít přednost získat ochranné pomůcky?Jak budete postupovat. Děkuji za odpověď.Pevné zdraví.Soldánová Yveta

Poslat nový komentář