Nakažených v kraji přibylo

Nakažených v kraji přibylo
ilustrační foto

V úterý bylo testováno 36 vzorků v uzavřené oblasti a pozitivní nebyl žádný. Ve středu bylo testováno 35 vzorků a pozitivních je 13. 

"Jeden nově potvrzený případ nákazy konoravirem evidujeme v ORP Šternberk a 12 nových v ORP Litovel. Celkem máme v Olomouckém kraji 51 potvrzených nakažených. Testování probíhá podle zadání a systému krajské hygieny. Postup hygieniků nepožaduje testování po stovkách a tisících, jak by možná někteří čekali. Každého, kdo otestovat potřebuje, hygiena otestovat nechává," uvedl na svém FB profilu hejtman Ladislav Okleštěk. 

Ode dneška začalo navíc na hranici uzavřené zóny pracovat mobilní odběrné stanoviště pro ty obyvatele zasažené zóny, kteří budou hygieniky určeni k testování.

"Prosím, věřte nám, že děláme maximum a věci řeší špičkoví profesionálové ve všech oborech. Každý den jsme ve spojení se starosty Litovle, Červenky a Uničova. Všem nám je jasné, že ta situace je svízelná a velmi nepříjemná. Držme si navzájem palce, společně to zvládneme!," doplnil Okleštěk. (red)

Poslat nový komentář