Koronavirus má v České republice třetí oběť

Koronavirus má v České republice třetí oběť
ilustrační foto

Celkově 19 624 provedených testů, 1394 nakažených, 10 vyléčených a 3 úmrtí. To je statistika ministerstva zdravotnictví k ránu 25. března.

Zatímco Olomoucký kraj hlásí dva vyléčené pacienty, úmrtí doposud ani jedno. První obětí byl 22. března muž ve věku 95 let, pozitivní na koronavirus. Podle nemocnice Na Bulovce byl hospitalizován 18. března, kdy se u něj potvrdila infekce. Trpěl řadou zdravotních problémů. Druhou obětí je muž, kterému selhávaly orgány kvůli nádorovému onemocnění. Nákaza koronavirem jeho smrt urychlila. V nemocnice v Havířově byl hospitalizován od minulé středy, zemřel v úterý 24. března. "Muž narozený v roce 1975 měl rozsáhlé nádorové onemocnění s pokročilými metastázami do dalších orgánů. Nákaza koronavirem jeho smrt bohužel uspíšila,“ uvedla mluvčí nemocnice Irma Kaňová.

Třetí oběť ohlásila v úterý večer pražská Všeobecná fakultní nemocnice. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha měla 71letá seniorka další zdravotní problémy. Trpěla chronickou obstrukční plicní nemocí a nebyla hospitalizována kvůli koronaviru. (ber)

 

Poslat nový komentář