Markovanka pomáhala. Hudbou!

Markovanka pomáhala. Hudbou!
foto MM
Další fotky: 
Markovanka pomáhala. Hudbou!

Se současnou krizí se dá bojovat různým způsobem, na předním místě je určitě veselá mysl a optimismus. Tohoto hesla se držela i parta hudebníků, kteří si říkají Markovanka a zaměřila se na nejvíce trpící skupinu, a to na nejstarší spoluobčany v domovech pro seniory, kteří jsou v podstatě v důsledku karantény izolováni od okolního světa. Celkem na čtyřech místech, a to v domovech pro seniory na Lidické a Nerudově ulici, v Kostelci na Hané a zařízení SANCO, uspořádali doslova dostaveníčko pod okny a v plenéru a vyhrávali známé melodie, aby alespoň takhle vlili optimismus do žil tamním klientům.

Co je k tomu vedlo, byla inspirace z dalších měst naší republiky, kde něco podobného uspořádali místní kapely, ale také zkušenost s vlastními příbuznými, kteří byli klienty domovů pro seniory a každý kousek optimismu jim tamní pobyt vylepšoval a tak se pánové rozhodli, že ten optimismus rozšíří pro všechny a to pomocí hudby, a to ve stylu dechovky, takže zazněly ty nejznámější dechovkové melodie.

Jedinou odměnou, ale tou nejdůležitější byli pro ně usměvavé obličeje posluchačů, kteří si většinu písniček pobrukovali společně s hudebníky.

Vypadá to také, že tato akce nebude jen jednorázovou záležitostí, ale že vznikne dlouhodobější spolupráce mezi kapelou a institucemi pro seniory. Jak řekl předseda komise Prostějov Zdravé město a místní Agenda 21 Martin Mokroš, který akci také navštívil, takových akcí je potřeba dělat víc a víc, jelikož naše město dle aktuálních statistik obecně stárne a péče o starší generaci se v letech budoucích stane evidentně jednou z priorit nás všech. Text a foto MM)

Poslat nový komentář