Ministerstvo zakázalo vnitřní akce na stání od deseti lidí. Od pátku

Ministerstvo zakázalo vnitřní akce na stání od deseti lidí. Od pátku
ilustrační foto

Ministerstvo zdravotnictví od pátečních osmnácti hodin zakazuje vnitřní hromadné akce na stání pro více než deset lidí. Výjimku mají výstavy, trhy a podobné akce. Na akcích k sezení musí být vstupenky prodávány na konkrétní místo, přesně určené ho musí mít návštěvník i na akci bez vstupenek.

Nové nařízení platí i pro restaurace, bary či kluby, které nesmějí dovnitř pustit více lidí, než je kapacita k sezení. Podle ministerstva tak není omezena možnost pořádat plesy nebo taneční, protože lidé, kteří mají své přidělené místo, se mohou v roušce pohybovat po provozovně.

„V tuto chvíli je naší prioritou zastavit počínající exponenciální nárůst pozitivních případů. Nemohu však vyloučit další opatření," uvedl v tiskové zprávě ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Maximální kapacita hromadných akcí byla již dřívějšími nařízeními ministerstva omezena na 500 lidí. Vyšší může být jen v případě, že jsou sektory po nejvýše 500 lidech organizačně oddělené a vstupy mají samostatné nebo v jiném čase. Kapacita nad 1000 lidí může být využita z poloviny. (Zdroj MZ ČR)

Komentáře

Cirkus pokračuje. Copak vylosují v tombole příští týden? Táhněte s těmi stupiditami někam!!!!!!

Poslat nový komentář