Doživotí za trojnásobnou vraždu v Kostelci

Doživotí za trojnásobnou vraždu v Kostelci
Foto Policie ČR

Dnes padl u brněnského soudu trest za loňskou vraždu tří lidí v Kostelci na Hané. Jejímu pachateli soud vyměřil nejvyšší možný trest udělil mu výjimečný trest a poslal ho do vězení na doživotí. Jediné přeživší sestře má pachatel podle rozsudku zaplatit devítimilionové odškodné.

Žalobkyně se chce proti rozsudku odvolat a žádat další vyšetření psychického stavu pachatele. 

Muž 29. dubna 2022 zavraždil členy své rodiny zvlášť surovým a trýznivým způsobem a po předchozím uvážení. Vyzbrojil se přitom loveckými noži. Nejprve zaútočil na třiadvacetiletého bratra, kterému zasadil minimálně 40 ran. Podobným způsobem napadl po návratu z venčení psa jednadvacetiletou sestru.

Nakonec zaútočil na sedmapadesátiletého otce, který se vrátil z práce. Otec se pokusil utéct, pachatel jej však pronásledoval a ubodal ho před domem. Ušetřil pouze nejmladší sedmnáctiletou sestru, kterou zamkl na toaletě. V této době procházel kolem domu čtrnáctiletý chlapec, který okamžitě přivolal policii a záchrannou službu a pokoušel se muži poskytnout první pomoc. Pachatel mezitím odešel zpět do domu, zamkl a šel do pokoje, kde čekal na policii. Muž podle kriminalistů při zatýkání nekladl odpor, nebyl nikdy stíhán a při útoku nebyl pod vlivem drog ani alkoholu. Motivem byly problémy v rodině; před policisty vypověděl, že se rozhodl, že členy rodiny potrestá za to, jak se k němu chovali. Podle něj mu verbálně ubližovali. (ber)

Poslat nový komentář