Pohřešovaná žena byla zavražděna. Byla nalezena u polní cesty

Pohřešovaná žena byla zavražděna. Byla nalezena u polní cesty
ilustrační foto pohrebnictvi.cz

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy. Ve středu 15. dubna 2020 po dvacáté hodině přijali oznámení o pohřešování jednapadesátileté ženy z Olomoucka, která se nevrátila v domluveném čase domů a rodina o ni má obavy.

"Ihned jsme zahájili pátrání a žena byla nalezena zanedlouho po oznámení, bohužel bez známek života, u polní cesty v Olomouci – Chválkovice. Z prvotního ohledání na místě činu bylo zřejmé, že se na její smrti podílela cizí osoba. Bezprostředně po tomto zjištění se rozběhlo intenzivní pátrání po pachateli. Případ si převzali krajští kriminalisté a byl ustanoven speciální tým kriminalistů s cílem zajistit a pečlivě vyhodnotit veškeré stopy a shromáždit informace směřující k tomu, aby byl pachatel brutálního činu co nejdříve dopaden," uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Do pátrání po nebezpečném pachateli se zapojilo pět desítek kriminalistů z Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje a ÚO Olomouc, přes šedesát policistů odboru pořádkové služby krajského ředitelství, kynologové se služebními psy a specialisté z odboru kriminalistické techniky a expertíz Frýdek – Místek.

Na základě důkladného vyhodnocení zajištěných stop a vyhodnocení postupně získaných informací se kriminalistům podařilo vytipovat pachatele, zjistit jeho totožnost a následně i vypátrat jeho pobyt. Pachatel byl pak společně s policisty ze zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje dne 17. dubna 2020 v dopoledních hodinách zadržen.

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že obviněný muž nepobýval trvale na Olomoucku, ale byl na pohybu a s obětí nebyl v příbuzenském vztahu, ani se s ní nijak neznal. Muž byl v minulosti několikrát odsouzen pro násilnou i majetkovou trestnou činnost a z posledního výkonu trestu se naposledy vrátil v lednu 2020.

"Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. Obviněnému hrozí za zvlášť závažný zločin vraždy trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest," doplnila mluvčí. (red)

Komentáře

Na co takové duševní mrzáky pouštět?Třikrát a dost,případně dvakrát a dožít v díře

Poslat nový komentář