Setkání se spisovatelkou Ivou Pekárkovou již dnes

Setkání se spisovatelkou Ivou Pekárkovou již dnes
ilustrační foto

Iva Pekárková je nejen známá spisovatelka, ale také překladatelka, cestovatelka a hlavně žena se zajímavým osudem. V roce 1985 emigrovala, poté hodně cestovala a poznávala svět. V USA pracovala například jako taxikářka a sociální pracovnice. Od roku 2005 žije spolu se svým nigerijským přítelem v multikulturním Londýně. O svém životě, o zážitcích z cest i o svých knihách bude vyprávět dnes v sedmnáct hodin v Městské knihovně Prostějov.

„Představí samozřejmě také svoji nejnovější knihu Pečená zebra, která vychází právě v těchto dnech. Je volným pokračování románu Levhartice z takzvané černobílé trilogie a má být nečernobílým pohledem na černo-bílé vztahy, tedy vztahy mezi bělochy a černochy," uvedl ředitel knihovny Aleš Procházka. Pozornost vzbudila i její předchozí kniha nazvaná Postřehy z Londonistánu. Ze svého blogu nominovaného na cenu Magnesia Litera autorka vybrala skoro padesát článků, většinu z nich o muslimech, a doplnila je velmi osobním textem o svém vztahu k islámu.

„Snaží se pochopit, vysvětlit a okomentovat společenské jevy, se kterými se v posledních pár letech v České republice setkáváme. Islámský svět, na rozdíl od médií, vnímá s nadhledem, humorem a tolerancí celoživotního ateisty. Nenechte si ujít toto zajímavé setkání," pozval Procházka. (red)

Poslat nový komentář