Potravinářská inspekce zakázala čtyři šarže falšovaného vína. Prodávalo je Tesco a Albert

Potravinářská inspekce zakázala čtyři šarže falšovaného vína. Prodávalo je Tesco a Albert
Foto SZPI

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) v rámci průběžných intenzivních kontrol kvality a bezpečnosti zjistila v tržní síti čtyři šarže bílého vína, u nichž laboratorní rozbor v akreditované laboratoři SZPI v Brně potvrdil falšování nepovoleným přídavkem syntetického aroma.

Jedná se o výrobek Viña Mercedes, Chardonnay,výrobce: Bodegas FERNANDO CSTRO S.L., 13730 Santa Cruz de Mudela, CIUDAD REAL, země původu: Španělsko. Tři šarže (L-10.01.23, L-07.09.22, L-12.01.23) byly odebrány v tržní síti společnosti Tesco Stores ČR a.s. a jedna šarže (L-09.01.23) v síti společnosti Albert Česká republika, s.r.o.

Inspektoři SZPI nařídili oběma kontrolovaným osobám, aby uvedené šarže neprodleně stáhly z tržní sítě. SZPI s kontrolovanými osobami zahájí správní řízení o uložení pokuty.

„Aromatické složky do vína přirozeně vstupují z hroznů révy vinné a další se dotváří během fermentace a procesu zrání. Přidání umělých – syntetických – aromat patří k závažným nepovoleným postupům při výrobě vína,“ doplnil Marek Bartík, referent mediální komunikace SZPI. (red)

Poslat nový komentář