Nový radar v Brněnské už měří. Ode dneška!
Automatické měřiče rychlosti v Brněnské ulici v Prostějově jsou v ostrém provozu od pondělí 4. října. V daném úseku měření je rychlost dle zákona o provozu na pozemních komunikacích 50 km/h. Radar umí měřit rychlost v obou jízdních pruzích.
Místo bylo ve spolupráci s Policií ČR vyhodnoceno a doporučeno pro zlepšení bezpečnosti ve městě, zejména kvůli bezpečnosti chodců a cyklistů. "Apelujeme na řidiče, aby dodržovali povolenou rychlost a nevystavovali se zbytečnému finančnímu postihu za přestupkové jednání," uvedl strážník Petr Zapletal.
Další radary jsou instalovány na ulicích Olomoucká a Dolní, příští rok přibudou na Vápenici a ve Vrahovické. „Všechna místa byla vybrána s ohledem na zvýšení bezpečnosti. Na všech dochází k výraznému překračování rychlosti – např. na ulici Brněnské byla radarem naměřena rychlost i 130 km/hod,“ uvedla už před časem náměstkyně primátora Alena Rašková, která má dopravu v gesci. (ber)

Komentáře
A Plumlovska? Tam to též žije svým životem.
Poslat nový komentář