Prostějov se v celorepublikovém hodnocení stal MĚSTEM PRO BYZNYS a obsadil první příčku!

Prostějov se v celorepublikovém hodnocení stal MĚSTEM PRO BYZNYS a obsadil první příčku!
Foto MMP
Další fotky: 
Prostějov se v celorepublikovém hodnocení stal MĚSTEM PRO BYZNYS a obsadil první příčku!

Srovnávací výzkum jednoznačně ukázal, že Prostějov je podnikatelsky nejatraktivnějším městem nejen v Olomouckém kraji, ale i v celé České republice. 

"Mám radost z tohoto ocenění a dle informací, které jsme tady slyšeli, město Prostějov je vnímáno velice pozitivně. Vyhlašovatelé ocenili, mimo jiné, i velmi kvalitní a rychlý postup úřadu při vyřizování podnětů podnikatelů a živnostníků. Hodnotící komise osobně, coby mystery klient, úřady navštěvuje, takže má možnost situaci vyhodnotit přímo na místě. Prostějov je výborné místo pro život a podnikatelské prostředí s tím naprosto souvisí. Město pro byznys je velké ocenění, kterého si vážíme. Jsme rádi za kvalitní podnikatelské prostředí a také za to, že máme ocenění Přívětivý úřad. Je to úřad, který dává jasné informace v dostatečné rychlosti a kvalitě. Náš magistrát pracuje, a to nejen pro podnikatele, rychle a kvalitně. Aktuálně přemýšlíme o dalších pobídkách pro podnikatele v malé průmyslové zóně," uvedl primátor města Prostějova František Jura. Za město Prostějov se vyhodnocení výzkumu zúčastnil i náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Město vykazuje skvělé výsledky v aktuálním rozvoji podnikatelského prostředí. Má velmi vysoký podíl právnických osob, vysoký podíl malých a středních firem, stejně jako vysoký růst počtu ekonomických subjektů. Pracovní trh zaznamenává velmi nízkou nezaměstnanost, podnikatele láká dobrá dopravní dostupnost města. V přístupu veřejné správy boduje Prostějov zejména výbornou komunikací s podnikateli. Má velmi kvalitní webové stránky z pohledu podnikatele, dále kvalitní elektronickou komunikaci, která je v rámci výzkumu ověřována mystery testováním.

Jak informují webové stránky Města pro byznys, cílem výzkumu je vytvořit diskusní platformu na téma možnosti malého a středního podnikání ze strany samospráv. Podstatou výzkumu je komplexnost a ojedinělost. Dosavadní projekty přinášely důležité informace, avšak pro určení nejlepšího podnikatelského prostředí mají jen dílčí vypovídající hodnotu – informují podnikatele o rozvoji informačních služeb v regionu, aktivizují obyvatele, nebo se zaměřují pouze na velká města. Srovnávací výzkum Město pro byznys se od ostatních projektů odlišuje nejen rozsahem, ale i množstvím sledovaných kritérií. Do výzkumu je automaticky zapojeno 205 měst s rozšířenou působností a 22 městských částí města Prahy. Město pro byznys zahrnuje všechny oblasti, které mají pro podnikatele a firmy strategický význam. (red)

Poslat nový komentář