město pro byznys

Byznys v Prostějově získal další ocenění

foto Magistrát města Prostějova

Prostějov – loňský celorepublikový vítěz srovnávacího výzkumu Město pro byznys – se opět umístil na špici. V letošním celostátním hodnocení získalo město tentokrát druhé místo – v Prostějově se snoubí kvalita podnikatelského prostředí se vstřícným přístupem veřejné správy.

První pozice v krajském hodnocení, druhá v tom republikovém. Právě tuto "celorepublikovou" pozici přivezli do Prostějova ředitel Města pro byznys Petr Lutonský a manažer David Pavlát. Cenu převzal primátor František Jura a 1. náměstek primátora Jiří Pospíšil. „Jsme pochopitelně rádi za toto ocenění. Dlouhodobě jsme kladně hodnoceni. V rámci všech hodnocených subjektů (205) jsme se, po loňském prvním místě, umístili na místě druhém. Jsme v dobré společnosti, první místo získaly Pardubice a třetí Hradec Králové," uvedl primátor František Jura.

Byznys v Olomouckém kraji. Nejlépe jde v Prostějově

Foto Město pro byznys

Loňský celorepublikový vítěz obhájil na krajské úrovni svoji pozici. V Prostějově se snoubí kvalita podnikatelského prostředí se vstřícným přístupem veřejné správy. Druhou příčku v rámci Olomouckého kraje obsadil Šumperk a třetí Hranice. Vyplývá to ze srovnávacích výzkumu Město pro byznys, který z hlediska dat připravuje analytická agentura Datank. Výsledky výzkumu jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí.

Prostějov těží především z vysokého podílu firem, výborné dopravní dostupnosti především díky přímému napojení na dálniční síť a také v rámci regionu velmi nízkou nezaměstnaností. V Olomouckém kraji zaznamenává Prostějov nadprůměrný přírůstek obyvatel a s tím také spojenou bytovou výstavbu. To je vhodně doplňováno vysoce nadprůměrným podílem výdajů radnice na rozvoj bydlení a bytové hospodářství, město také významně podporuje oblast vzdělávání. O tom, že radnice dobře hospodaří, svědčí v kraji nejnižší podíl nákladů na dluhovou službu.

Prostějov se v celorepublikovém hodnocení stal MĚSTEM PRO BYZNYS a obsadil první příčku!

Foto MMP

Srovnávací výzkum jednoznačně ukázal, že Prostějov je podnikatelsky nejatraktivnějším městem nejen v Olomouckém kraji, ale i v celé České republice. 

"Mám radost z tohoto ocenění a dle informací, které jsme tady slyšeli, město Prostějov je vnímáno velice pozitivně. Vyhlašovatelé ocenili, mimo jiné, i velmi kvalitní a rychlý postup úřadu při vyřizování podnětů podnikatelů a živnostníků. Hodnotící komise osobně, coby mystery klient, úřady navštěvuje, takže má možnost situaci vyhodnotit přímo na místě. Prostějov je výborné místo pro život a podnikatelské prostředí s tím naprosto souvisí. Město pro byznys je velké ocenění, kterého si vážíme.