Neuposlechl výzvy, nadýchal 3,77 ‰ a skončil na záchytce

Neuposlechl výzvy, nadýchal 3,77 ‰ a skončil na záchytce
ilustrační foto MP

V úterý 11. července před sedmou hodinou večer prováděla pěší hlídka prostějovských strážníků kontrolu v centru města. Muž pil tam, kde je to zakázáno. Skončil na záchytce.

Hlídka si povšimla jí známého muže, jak popíjí z plastové láhve víno. Strážníci ho vyzvali, aby zanechal konzumace alkoholu, vzhledem k tomu, že je na tomto místě požívání alkoholických nápojů zakázáno vyhláškou města. Dále mu bylo sděleno, čeho se dopustil a jaký bude způsob řešení. "Muž na výzvu reagoval slovy „já si budu pít, kde chci a vy s tím stejně nic nenaděláte“. Vůči hlídce se choval velmi arogantně, používal vulgární slova. Vzhledem ke stavu opilého muže a jeho chování provedla hlídka orientační dechovou zkoušku s výsledkem 3,77 promile alkoholu v dechu," informoval strážník Petr Zapletal. Na místo byl vyžádán příjezd lékaře k posouzení zdravotního stavu. Po vyšetření bylo rozhodnuto o převozu na protialkoholní záchytnou stanici v Olomouci. "Jednání 38 letého muže bude oznámeno správnímu orgánu, pro podezření ze spáchání přestupků, proti veřejnému pořádku a porušení obecně závazné vyhlášky obce," dodal Zapletal. (red)

Poslat nový komentář