Strážníci mají novou videostěnu

Strážníci mají novou videostěnu
Foto MPP

V roce 2017 byl Městskou policií Prostějov realizován projekt prevence kriminality “Modernizace a rozšíření zobrazovací stěny pro kamerový systém“. Projekt zahrnoval kompletní výměnu analogové technologie operačního střediska pro zobrazování videosignálů z kamerových bodů. Byly pořízeny čtyři kusy velkoplošných monitorů 55" LED a dva kusy videokonzolí pro řízení monitorů. Analogové přehledové monitory byly nahrazeny moderními zobrazovacími jednotkami.

"Toto řešení bylo nutné realizovat pro zajištění zobrazování HD kamer s vysokým rozlišením. Celkově se realizací projektu zefektivní práce operátorů operačního střediska s městským kamerovým dohlížecím systémem, vydávání a export záznamů Policii ČR a správním orgánům," uvedl Libor Šebestík, zástupce ředitele MP Prostějov.

Celková částka vynaložená na realizaci projektu byla 608.000 Kč, z toho státní účelová dotace poskytnutá ministerstvem vnitra byla 354.000 Kč. "V dalších letech bude projekt pokračovat modernizací kamer a digitálních přenosů," dodal Šebestík. (red)

 

Poslat nový komentář