Mladík vypadl z nafukovacího člunu. Morava jej ještě nevydala

Mladík vypadl z nafukovacího člunu. Morava jej ještě nevydala
foto Policie ČR

Od nedělního podvečera pátrají policisté po mladém vodákovi, který při splouvání řeky Moravy vypadl u Moravičan na Šumpersku z nafukovací kánoe a strhl jej proud. Mladík dosud nebyl nalezen.

 

„Oznámení o této nešťastné události jsme na lince tísňového volání přijali v neděli 28. června krátce před půl šestou odpoledne. Podle prvotních informací sjížděla čtveřice mladých lidí řeku na nafukovací kánoi, a jak se ukázalo, nevyhnuli se při tom popíjení alkoholu. Nedaleko vodáckého tábořiště v Moravičanech pak jeden z vodáků, 26letý mladík, z kánoe vypadl a zmizel pod hladinou. Ani přes veškerou snahu přítomných osob, mu nedokázal nikdo pomoci,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Mladého muže pomáhali hledat jak přítomní lidé, tak také hlídky policistů šumperského i olomouckého územního odboru a několik jednotek z řad profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří prohledávali tok za využití člunů, prozatím však bezúspěšně.

„Konkrétní síly a prostředky budeme nasazovat s ohledem na aktuální vyhodnocení stavu hladiny řeky a klimatické podmínky. Pátrání policistům stěžuje neustávající déšť. Vytrvale prší už od nočních hodin a zvýšila se tak i hladina řeky,“ konstatovala mluvčí.

V této souvislosti nabádají policisté všechny milovníky vodních sportů, aby se na vodě chovali ohleduplně, nekonzumovali alkoholické nápoje a zbytečně nepřeceňovali své síly.

Jako tomu bývá každý rok, také letos se v průběhu celé vodácké sezóny policisté zaměří nejen na vodácká tábořiště, ale i na kontroly dalších vodních ploch. Budou dohlížet nejen na veřejný pořádek, ale také upozorňovat návštěvníky, aby si řádně zabezpečili své věci a nedali tak šanci zlodějům. V neposlední řadě budou také kontrolovat zákaz požívání alkoholu na plavidlech. (red)

Poslat nový komentář