vodák

Tělo utonulého vodáka bylo nalezeno. Po osmi dnech

foto Policie ČR

V pondělí 6. července dopoledne oznámil jeden z vodáků, že při splouvání Moravy, poblíž Mitrovic, nalezl v korytě řeky bezvládné tělo. Operační důstojník na místo ihned vyslal policisty včetně policejních potápěčů a také hasiče. 

"Můžeme říci, že se s největší pravděpodobností jedná o pohřešovaného vodáka, kterého v neděli 28. června vpodvečer strhl u Moravičan proud řeky. Policistům však nezbývá než provést další úkony směřující k ověření totožnosti utonulého. Bezvládné tělo bylo včerejšího dne nalezeno zhruba jeden a půl kilometru od místa, kde měl mladého muže na sklonku minulého týdne strhnout proud řeky," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

Pátrání po utonulém vodákovi stále pokračuje

Foto Policie ČR

Pátrání po utonulém vodákovi, kterého v neděli 28. června vpodvečer strhl u Moravičan proud řeky, nadále pokračuje.

 

Během včerejší pátrací akce dvě desítky policistů prohledávaly břehy toku proti proudu od vodní elektrárny Nové Mlýny k Moravičanům. Samotné koryto řeky policisté projížděli na motorových plavidlech. Pátrání stále stěžuje vysoký průtok vody v řece. Ta je navíc po deštích stále zakalená a v mnoha místech rozlitá do přilehlých lesů. S odstraňováním nánosů a naplavenin včera pomáhala také těžká technika. „Po vyhodnocení aktuálních klimatických podmínek navážeme v prohledávání toku dnes v odpoledních hodinách,“ doplnila policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

 

Pátrací akce po ztraceném vodákovi stále pokračuje

Foto HZS Olomouckého kraje

Muž spadl do řeky Moravy u Moravičan na Šumpersku z nafukovacího člunu v neděli 28. června. Další dvě osoby zachránili z toku hasiči.  Po mladém muži pátrají i nadále.

Policisté při pondělním pátrání prošli dostupná místa podél břehů toku a za součinnosti pracovníků provedli kontrolu česel v nedaleké elektrárně Nové Mlýny.

Bohužel kvůli špatným klimatickým podmínkám a neustávajícímu dešti stoupla hladina řeky a výrazně se zvýšil i její průtok. Stávající podmínky tak neumožňují bezpečné prohledání toku a nasazení plavidel. „Policistům tak nezbývá, než situaci monitorovat a o nasazení potřebných sil a prostředků rozhodnout podle aktuálních podmínek,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. (red)

Mladík vypadl z nafukovacího člunu. Morava jej ještě nevydala

foto Policie ČR

Od nedělního podvečera pátrají policisté po mladém vodákovi, který při splouvání řeky Moravy vypadl u Moravičan na Šumpersku z nafukovací kánoe a strhl jej proud. Mladík dosud nebyl nalezen.

 

„Oznámení o této nešťastné události jsme na lince tísňového volání přijali v neděli 28. června krátce před půl šestou odpoledne. Podle prvotních informací sjížděla čtveřice mladých lidí řeku na nafukovací kánoi, a jak se ukázalo, nevyhnuli se při tom popíjení alkoholu. Nedaleko vodáckého tábořiště v Moravičanech pak jeden z vodáků, 26letý mladík, z kánoe vypadl a zmizel pod hladinou. Ani přes veškerou snahu přítomných osob, mu nedokázal nikdo pomoci,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.