Zachraňuje životy 30 let. Ocenila ho Asociace zdravotnických záchranných služeb

Zachraňuje životy 30 let. Ocenila ho Asociace zdravotnických záchranných služeb
Foto Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje

Letošní cenu asociace zdravotnických záchranných služeb ČR (AZZS ČR) za Zdravotnickou záchrannou službu Olomouckého kraje p.o. převzal dlouholetý člen ZZS Olomouckého kraje Karel Spurný.

Karel Spurný po ukončení studia na gymnáziu v roce 1981, začal pracovat jako sanitář̌ v Hranické nemocnici. O 5 let později pak úspěšně ukončil studium všeobecné sestry na Střední zdravotnické škole v Olomouci a následně i specializační studium ARIP.

Po krátkém působení na JIP Pražské nemocnice Na Františku začal, od července roku 1993, pracovat u Zdravotnické záchranné služby v Olomouci, a to na pozici leteckého záchranáře, operátora zdravotnického operačního střediska a v neposlední řadě výjezdového záchranáře na vozidlech RLP a RZP. Jako výjezdový záchranář na těchto vozidlech pracuje doposud a předává své cenné rady a dlouholeté zkušenosti nejen nově začínajícím záchranářům.

„Karel Spurný v letošním roce oslavil životní jubileum 60. let a v roce následujícím pak oslaví 30 let svého působení u zdravotnické záchranné služby. Za jeho neutuchající elán, stále skvělou náladu a pracovní nasazení mu všichni kolegové z Olomoucké záchranky přejí jen to dobré, hlavně zdraví a v neposlední řadě: „Díky, že Tě máme, Kájo!",“ uvedla mluvčí záchranky Lucie Mikisková. (red)

Poslat nový komentář