Altán v Kolářových sadech přijde na půl milionu

Altán v Kolářových sadech přijde na půl milionu
Ilustrační foto Stolařství Svitáček

Zastupitelé budou schvalovat doporučení radních na rozpočtové opatření pro vznik altánu v Kolářových sadech.

Altány jsou dnes opět velmi oblíbeným prvkem parků a školních zahrad. Mohou sloužit nejen k výuce nebo aktivitám školních družin, využívat je může široká veřejnost. Mohou být také cílovou stanicí pro procházky, úkrytem před nenadálým deštěm nebo slunečními paprsky či místem pro odpočinek. Jeho vybudování v Kolářových sadech vychází z loňského projektu participativního rozpočtu Společně rozvíjíme Prostějov.

„Nápad na vybudování altánu se mi od první chvíle líbil a podle výsledků hlasování byli stejného názoru i naši občané,“ říká primátor František Jura.

„Altán bude ve tvaru osmiúhelníku o průměru pěti metrů bez zdobných prvků tak, aby se jeho design co nejvíce blížil stávajícímu vybavení parku (např. návštěvnické zázemí v Kolářových sadech). Při jeho instalaci nedojde k ohrožení stávajících vzrostlých stromů,“ informuje náměstek primátora pro oblast rozvoje a investic Jiří Rozehnal.

Pracovníci Odboru rozvoje a investic oslovili sedm firem k předložení nabídky na vybudování altánu zadaného zjednodušenou dokumentací a technickým popisem provedení altánu.

Nabídku předložily tři firmy. Na základě výše uvedených nabídek je navrženo realizovat zakázku prostřednictvím firmy, která předložila nejvýhodnější nabídku, to je Stolařství Roman Boháček Svitávka. Na realizaci je potřebná částka ve výši půl milionu korun. (red)

Poslat nový komentář