Michal Tomeček vybojoval stříbro na mistrovství republiky

Michal Tomeček vybojoval stříbro na mistrovství republiky
Michal Tomeček v cíli

Poslední předvánoční víkend bojovala celá česká plavecká elita na prvním společném „Zimním mistrovství ČR dospělých a dorostu.“ Sedm prostějovských plavců (5 dorostenců a 2 žačky), kteří se kvalifikovali, určitě ostudu neudělali. Závod měl vynikající atmosféru a výkony, které všichni plavci předváděli, byly na vysoké úrovni. Probojovat se mezi desítku nejlepších seniorů nebo dorostenců znamenalo zaplavat vynikající výkon.

Nejlépe z prostějovských plavců si vedl Michal Tomeček. Po dvou bramborových místech na 50 metrů volný způsob v novém oddílovém rekordu 0:24,67 a na 100 metrů motýlek se dočkal medaile. V disciplíně 50 metrů motýlek doplaval vynikajícím výkonem 0:25,98 na druhém místě a stal se vicemistrem republiky mezi dorostenci. Navíc se zablokovaným krkem.

„Šestnáctiletý Michal udělal za půl roku skvělý pokrok. Na letním Mistrovství byl šestý s časem 0:27,98. Na padesátimetrové trati je zrychlení o dvě vteřiny za půl roku špičkový výsledek. Stejné zlepšení předvedl i v disciplíně 50 metrů volný způsob. Příští sezóna slibuje skvělé výsledky,“ hodnotí Michalův výkon Petr Adamec.

Martina Skoumalová skončila v dorosteneckém finále na 100 metrů prsa na výborném 5. místě. Na 50 a 200 metrů prsa skončila v první osmičce. Kateřina Praskačová v dorosteneckém finále na 200 metrů motýlek dohmátla na 5. místě, v celkovém pořadí žen pak skončila jedenáctá. Přitom v létě se Katka umístila nejlépe na 20. místě. Žačka Lenka Skoumalová skončila mezi ženami v disciplíně 400 metrů polohový závod na celkovém 13. místě. Do první desítky v dorostenecké kategorii se ještě probojoval Michal Kašpar na 100 metrů prsa s časem 1:09,97.

I když plavecký oddíl letos opustili v podstatě všichni nejlepší plavci, převážně ze studijních důvodů, plavecká základna je silná. Plavci, kteří od malička vyrůstají v prostějovském bazénu, jsou připraveni podat v roce 2012 ty nejlepší výkony a reprezentovat město i historii plaveckého oddílu.

(red)

Poslat nový komentář