Prostějovští plavci bojují na mistrovství republiky v Praze

Michal Tomeček, foto archiv

O víkendu se v Praze na podolské otevřené padesátce koná Letní mistrovství ČR 2012 seniorů. Zatím největšího úspěchu z prostějovských plavců dosáhl Michal Tomeček, který zaplaval limit do juniorské reprezentace České republiky.

V pátek Michal Tomeček na 50m volný způsob zaplaval výkon 0:25,42 skončil na 23.místě. Tereza Petrželová obsadila 19.místo na 200m znak časem 2:41,12. Lenka Skoumalová po nedávné operaci slepého střeva zaplavala na 400m volný způsob čas 4:44,17 a postoupila z 12.místa do finále „B“. Kateřina Praskačová v disciplíně 100m motýlek výkonem 1:07,37 postoupila do finále „B“ z 9. místa.Ve stejné disciplíně Michal Tomeček postoupil časem 0:58,97 z 15.místa do finále „B“ a Jakub Cibulka obsadil celkové 28. místo časem 1:01,84.

V odpoledním finálovém bloku se počasí trochu umoudřilo. Lenka Skoumalová na 400m volný způsob dohmátla jako šestá v „B“ finále výkonem 4:43,10 a obsadila celkové 14.místo. Kateřina Praskačová doplavala v „B“ finále na 100m motýlek na 2.místě časem 1:07,20, kterým si vyrovnala své osobní maximum a obsadila celkové 10. místo. Michal Tomeček také v „B“ finále 100m motýlek vylepšil svůj osobní rekord o půl vteřiny a časem 0:57,34 doplaval jako druhý a obsadil celkové 10.místo. Tímto výkonem zaplaval limit do juniorské reprezentace ČR.

Druhý den seniorského šampionátu pokračoval za účasti čtyř našich plavců. Jako první startovali v disciplíně 50m znak Michal Tomeček a Jakub Cibulka. Ostré sluníčko a protivítr znakařům velmi nepřáli. Michal zaplaval čas 0:29,93 a Jakub 0:30,03, co pro ně znamenalo celkové 21. a 24.místo. Do disciplíny 200m motýlek nastoupila Kateřina Praskačová. Dohmátla časem 2:36,27 a postoupila z 12. místa do finále „B“.

V odpoledním finálovém bloku startovala jen Kateřina Praskačová ve finále „B“ na 200m motýlek. Podařilo se jí dopolední výkon vylepšit a výkonem 2:32,32 dohmátla jako druhá obsadila celkové 10.místo. Lenka Skoumalová nakonec po odplavání nejrychlejší rozplavby na 1500m volný způsob obsadila celkové 11. místo.