Pomozme prostějovským skautům. V projektu společnosti Tesco

Pomozme prostějovským skautům. V projektu společnosti Tesco
Foto Tesco.cz

Společnost Tesco zahájila zákaznické hlasování v rámci 9. kola grantového programu „Vy rozhodujete, my pomáháme“. Komunitní projekty zaměřené na podporu a vzdělávání dětí, zdravotně znevýhodněné, rodiny nebo sociálně slabší obyvatele si mezi sebe opět rozdělí částku 5 040 000 Kč. Soutěží i projekt z Prostějovska.

V každé prodejně se utkají o přízeň zákazníků vždy tři veřejně prospěšné projekty z daného regionu. Zákazníci pak svými hlasy rozhodnou, který projekt vyhraje 30 000 Kč. Projekty na druhém a třetím místě ale také nepřijdou zkrátka. Odměna pro druhé místo je 16 000 Kč, na třetím místě pak organizace obdrží 10 000 Kč.

U nás je to Junák - český skaut, středisko Járy Kaštila Prostějov, z. s. s projektem Skauti až na půdu – dokončení. „V létě jsme s dětmi na táboře, na podzim a na jaře v parku, ale na zimu potřebujeme střechu nad hlavou a také trochu toho teplíčka. Přesně to umožní naše nově opravená klubovna,“ vysvětlují účast svého projektu.

Do 9. kola grantového programu Nadačního fondu Tesco se přihlásilo neuvěřitelných 613 projektů. Do zákaznického hlasování postoupilo 270 z nich na základě hodnocení odborného garanta programu Nadace rozvoje občanské společnosti. Profesionální partner z neziskového sektoru zajišťuje, že přihlášené projekty jsou transparentní a mají pozitivní dopad na komunity.

Od 14. června do 11. července získají zákazníci za každý nákup v prodejnách Tesco hlasovací žeton, který pak mohou vhodit do hlasovacích boxů za pokladnami a podpořit tak místní projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci získají více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů.

Celkové výsledky budou vyhlášeny  do 26. července 2021. (red)

Poslat nový komentář