Sokol Určice - Sokol Lázně Velké Losiny 1:2 (0:1)

Foto Lubomír Kaprál

Určice na jaře do bojů o udržení v krajském přeboru nevstoupily dobře. Nejprve prohrály s Rapotínem 3:2, načež následovala potupná porážka s béčkem 1.HFK Olomouc v poměru 9:1. Po tomto utkání byl odvolán trenér Radek Tomšic a jeho místo zaujal Pavel Zbožínek. Ukazuje se, že to byl krok správným směrem. Aniž by došlo ke změně ve složení mužstva (snad z výjimkou postu brankáře), začaly Určice sbírat body.

V prvním zápase doma proti Dolanům sice pouze jeden, ale v Kojetíně a týden na to v Ústí bodovaly naplno. Utkání proti Velkým Losinám bylo vyrovnané. Ani jedno z mužstev si mnoho vyložených brankových příležitostí nevytvořilo. Za zmínku stojí šance domácích z 21. minuty, kdy Bokůvka poslal kolmici na P. Halouzku, ale brankář Hatala si s jejím zakončením poradil. Jediný gól prvního poločasu vsítil Žídek, který z 20 metrů zamířil k pravé tyči Kostelkovy branky. Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Míč měly na kopačkách obě mužstva zhruba stejně často. Určice dokázaly po hodině hry vyrovnat díky střele P. Halouzky. Když už se zdálo, že dojde k dělbě bodů, poslali hosté do hry Navrátila, který po minutě pobytu na hřišti zajistil hostům všechny tři body.