Sokoli se slétnou ve sportovní hale RG a ZŠ

Sokoli se slétnou ve sportovní hale RG a ZŠ
ilustrační foto

Česká obec sokolská v roce 2012 slaví 150. výročí svého založení. Oslavy vyvrcholí první červencový týden XV. všesokolským sletem v Praze. Jemu předcházejí akce v regionech. Slet prostějovských sokolů se koná zítra, v neděli 10. června.

 

Sokolský slet župy Prostějovské bude zahájen ve 14.30 hodin ve sportovní hale RG a ZŠ  ve Studentské ulici v Prostějově. V programu vystoupí v 10 sletových skladbách 450 cvičenců župy Prostějovské. Vstupné je pro návštěvníky do 18 let zdarma, dospělí platí 30 korun.

Letošní slet je již čtvrtým od obnovy sokola v roce 1990, což dokazuje správný směr současných sokolských myšlenek, které jsou postaveny na šíření programu sport pro všechny a propagaci zdravého životního stylu pro všechny věkové kategorie. O jeho renomé svědčí patronace prezidenta republiky Václava Klause, záštitu nad župním sokolským sletem převzal primátor města Prostějova Miroslav Pišťák.

Česká obec sokolská (ČOS) je v České republice čtvrté nejpočetnější občanské sdružení, jehož téměř 190 000 členů se dobrovolně věnuje sportům, pohybovým aktivitám v oddílech sokolské všestrannosti a kulturní činnosti, především ve folklórních a loutkářských souborech.

(red)

 

Neděle, Červen 10, 2012 - 14:30

Poslat nový komentář