Agelky přes svátky pilně trénovaly, o víkendu jedou na Slavii

Agelky přes svátky pilně trénovaly, o víkendu jedou na Slavii
ilustrační foto

Jen pár dní bez volejbalu si užily během vánočních a novoročních svátků hráčky VK Agel Prostějov. Již 26. prosince totiž opět nastoupily do plného tréninkového procesu.

„Po utkání s Frýdkem jsme v pátek 21. prosince ještě trénovali, následovaly čtyři volné dny. Od šestadvacátého do třicátého pak přišel na řadu pětidenní mikrocyklus s dvoufázovou přípravou, kdy holky vždy dopoledne makaly na fyzičce s kondičním trenérem Lukášem Klímou a odpoledne jsme pokaždé věnovali herním prvkům,“ popsal pro webové stránky klubu hlavní trenér Miroslav Čada.

Na Silvestra i na Nový rok měly naše volejbalistky volno a od středy 2. ledna do víkendu se ještě ve větší míře věnovaly kondici. „Pro obnovení fyzičky byl v současné zápasové pauze časový prostor, který jsme využili k častějším návštěvám posilovny i ke kruhovým tréninkům. Teď s blížícím se pokračováním extraligy už znovu víc najedeme na herní věci,“ doplnil Miroslav Čada.

Vyléčená zranění i tragédie v Olomouci

Během přípravy však prostějovský realizační tým řešil i smutnější záležitosti. U dvou klíčových hráček – Markéty Chlumské i Michaely Jelínkové totiž operační zákrok odhalil větší poškození kolene, a obě Agelky tak do zápasů nastoupí až v únoru, třetí marod – Šárka Melichárková se po přetržení kolenních vazů postupně zapojuje do přípravy, do zápasu však bude moci podle trenéra Čady zasáhnout až v březnu. Zbylé zraněné – Andrea Kossányiová, Saskia Hippe, Flavia de Assis, Juliana Gomes i Marina Miletič jsou již zdravotně zcela v pořádku. Ještě horší zpráva však zasáhla (nejen) prostějovský volejbal v pondělí, kdy přišla smutná zpráva o tragické smrti teprve dvaadvacetileté volejbalistky SK UP Olomouc Aleny Honkové, která zemřela v sobotu po krátké nemoci v opavské nemocnici. „Je nám strašně líto, co se stalo, a soucítíme se všemi pozůstalými,“ řekl skleslý Miroslav Čada. Vzhledem k této tragické události se ani neuskuteční plánované přípravné utkání Olomoučanek s našimi volejbalistkami, které bylo původně na programu ve čtvrtek. První zápas v novém roce tak Agel sehraje až v sobotu 12. ledna v rámci extraligy na palubovce Slavie Praha. „Soudě dle výsledků hraje náš protivník ve výkyvech. Má dost mladý tým, takže dokáže potrápit či dokonce porazit papírově silnější soupeře Olymp nebo Olomouc, aby vzápětí hladce podlehl ve Šternberku a v Ostravě. Každopádně Slavia může být zvláště doma velmi nepříjemná riskovaným podáním a tím, že s jasným favoritem nemá co ztratit. My si i v oslabené sestavě musíme poradit,“ zamyslel se nad zápasem v Praze Čada. Na duel, který začíná v 18:30 hodin, pořádá zájezd fanklub volejbalového klubu. Sraz účastníků je týž den v 10 hodin u Sportcentra, zájemci se mohou hlásit prostřednictvím e-mailu na adresu zatloukal@vkprostejov.cz nebo telefonicky na číslo 777 311 108, podmínkou je dát na sebe nějaký kontakt. Uzávěrka přihlášek je ve čtvrtek 10. ledna do 12.00 hodin.

Chytil: Z nastoupené cesty nesejdeme

Krátce před Vánoci pak zhodnotil dosavadní průběh volejbalové extraligy předseda správní rady VK Agel Prostějov Petr Chytil. „Do nového soutěžního ročníku jsme šli s tím, že dáme ve větší míře prostor mladým talentovaným hráčkám a začneme budovat nový perspektivní tým. Zatím se nám to daří jen částečně,“ uvedl. Slabší výkony i výsledky v letošní Champions League však podle něj rozhodně neznamenají, že klub sejde z nastoupené cesty dlouhodobé výstavby omlazeného kolektivu s perspektivou do budoucna. „Spíš zvažujeme variantu kádr vhodně doplnit ostřílenějšími volejbalistkami vyšších kvalit, které by mladší parťačky i celý mančaft dokázaly vhodně táhnout. Tak, aby nejen dominoval českým soutěžím, ale byl rovněž konkurenceschopný na mezinárodním poli,“ dodal šéf prostějovského ženského volejbalu.

(zkl)

Poslat nový komentář