FOTO Agelky opět vítězné, oplatily porážku Frýdku

Útok a Andrea Kossányiová, to byly jedny z hlavních důvodů hladké výhry Agelu nad Frýdkem Místkem.

Napravit zaváhání v Přerově i oplatit Frýdku předvánoční porážku. To byly dvě motivace volejbalistek Agelu Prostějov ve čtvrtečním utkání UNIQA extraligy.

První set se hrál vyrovnaně pouze do stavu 3:3, kdy se Prostějovanky sedmi body utrhly a získaly rozhodující náskok. Pak si udržovaly náskok sedmi, osmi bodů, až za stavu 14:7 přišla další šňůra a zisk vedení 20:7. Pak již Agelky set v poklidu dovedly do vítězného konce.Druhá sada již byla vyrovnanější především proto, že frýdecko-místecké hráčky méně chybovaly a Agelu se přestala dařit obrana. Skóre se proto přelévalo ze strany na stranu, od stavu 8:8 však výborně útočící a servírující Hanačky navýšili skóre až na 15:9, resp. 20:12 a druhou sadu nakonec zvládly v poměru 25:15.Začátek třetí sady opanovaly hostující hráčky, k čemuž jim pomáhal především zlepšený servis a získaly vedení 5:1. Hráčky Agelu sice otočily na 10:9, jejich soupeř se však nevzdával, proto se hrál nevyrovnanější set ze všech tří. Za stavu 13:14 se však k servisu dostala Kossányiová a Agel utekl na propastných 21:14. Pak už neměl problém sadu i celý zápas ovládnout v poměru 25:20, resp. 3:0.„Oproti zápasu v Přerově jsme zápas odehrály velice dobře. Bylo jen několik málo pasáží, které nám nešly, a celkově jsem spokojený,“ řekl po zápase trenér Agelu Miroslav Čada. Převahu měl jeho tým podle jeho názoru především díky dobrému útoku a přihrávce.

VK Prostějov – Frýdek-Místek 3:0 (11, 15, 20)Rozhodčí: Trumpeš a Gall. Čas: 62 minut. Diváků: 300. Sestava Prostějova: Miletič, Žarkova, Soares, Kossányiová, de Assis, Vincourová, libero Gomes. Trenér: Miroslav Čada. Sestava Frýdku-Místku: Dudová, Holišová, Jurčíková, Chudobová, D. Pavelková, Závodná, libero Spáčilová – Kojdová, A. Pavelková. Trenérka: Alexandra Dedková.Bodový vývoj – první set: 0:1, 2:1, 3:3, 10:3, 12:4, 14:7, 20:7, 20:9, 23:10, 25:11. Druhý set: 2:0, 2:3, 4:3, 4:5, 6:5, 8:8, 12:8, 15:9, 15:11, 20:12, 23:13, 25:15. Třetí set: 0:3, 1:5, 3:5, 4:7, 6:7, 8:8, 10:9, 11:13, 13:13, 21:14, 22:16, 24:16, 25:20.