Agelky postupují do finále, po boji zdolaly Olomouc i potřetí

Prostějovské volejbalistky si s Olomoucí poradily i napotřetí a příští týden si znovu zahrají extraligové finále (ilustrační foto)

Prostějov po roce uvidí opět volejbalové finále. Agelky zdolaly i potřetí celek SK UP Olomouc a o titul se utkají s jedním z dvojice Olymp Praha – Přerov.

Zápas vyšel lépe domácím, které se ujaly vedení 8:4. Prostějov však dokázal na olomoucký nástup odpovědět, když se při podání Vincourové dostal až na nerozhodný stav 11:11. Pak však ukázal olomoucký tým, v čem je jeho síla a při podání Rutarové získal klíčové vedení 17:12. Pohodlné vedení si pak domácí tým pohlídal až do konce a úvodní sadu vyhrál 25.16.Do druhého dějství naopak vstoupil lépe tým trenéra Čady. Vypracoval si vedení 1:7, čímž předurčil ráz dalšímu vývoji zápasu. Prostějovský tým si průběžně udržoval pěti až osmibodové vedení a druhý se nakonec získal 15:25. Mrzet jej však mohlo zranění Veroniky Hrončekové, kterou musely odnést hráčky ze hřiště na konci druhého dějství.Třetí set byl dlouho vyrovnaný. Týmy se přetahovaly o vedení, postupně však získal navrch domácí celek. Od stavu 11:9 uhrál prostějovský tým ze šesti míčů jen jediný a nabral ztrátu 15:10. Pak však přišel obrat ve formě čtyř prostějovských míčů. Olomoučanky si však i dále dokázaly držet soupeře alespoň na minimální dostřel a vyrovnat se Agelu podařilo až jedenadvacátým bodem. To však bylo z jeho strany vše. Nadšené vysokoškolačky si závěr setu na rozdíl od toho v Prostějově pohlídaly a získaly jej v poměru 25.22.Po úspěšném setu však přišla znovu euforie, kterou zkušené Prostějovanky potrestaly opět ziskem výrazného vedení 2:7.  Domácí hráčky pak sice zabraly jako prostějovské ženy v prvním setu, vyrovnaly na 11:11, od té chvíle však tahal za delší konec Agel. Ziskem tří bodů v řadě si získal znovu vedení, které pak postupně navyšoval, třeba čtyřbodovou sérií od stavu 13:15 do 13:19. Závěr pak zvládl v poklidu 19:25.Zápas tak musel rozhodnout závěrečný zkrácený set. V něm se projevilo přesně to, co trenér Teplý naznačoval po zápasech v Prostějov – o výsledku Olomouce rozhoduje psychika jejích hráček. Zkušenější Prostějov totiž po krátkém vyrovnaném úvodu nabral vítězné tempo a z něj jej již hostitelské SK nedokázalo sesadit. Naději na zvrat získal domácí tým, když se mu podařilo zachytit nástup Prostějov a z 3:7 snížil na 5:7, z dalších tří bodů ale bodoval jen jednou a Agel získal rozhodující náskok. V závěru sady si pak udržoval poklidné vedení a za šestnáct minut dovedl prostějovskou loď opět do finálového přístavu po výhře 9:15.SK UP Olomouc - VK Agel Prostějov 2:3 (-16, 15, -22, 19, 9)Čas: 113 minutKonečný stav série: 0:3Bodový vývoj: První set: 8:4, 10:6, 10:9, 11:11, 13:11, 17.12, 18:14, 23:15, 25.16. Druhý set: 1:7, 3:8, 4:11, 6:13, 8:16, 9.21, 11:22, 13:22, 15:25. Třetí set: 2:2, 5:3, 5:5, 5.6, 7:6, 9:7, 12:9, 15:10, 15:14, 17:14, 19:17, 20:18, 21:19, 21:21, 23:21, 24:22, 25:22. Čtvrtý set: 1:3, 2:7, 4:7, 5:9, 9:10, 11:11, 11:14, 13:19, 15:21. 19:25. Pátý set: 2.2, 2:3, 3:7, 5:7, 6:9, 8:12, 9:15.(zkl)