babička

Pamatujete? Babiččina kuchyně

Foto FB

Tato fotografie na mne dýchla pořádnou nostalgií. Ke svým prarodičům jsem měla odjakživa velice blízko a v podobné kuchyni jsem trávila spoustu času. 

Nejen proto, že jsem k babi chodila během základní a střední školy na obědy.  Také proto, že babi na mne měla daleko víc času než pracovně vytížení rodiče.

Jak moc mi chybí kredenc, štokrlata, vyšívané ubrusy a těžké talíře. Jak moc mi chybí bělovlasá babička v nezbytné zástěře. Jak moc mi chybí vrásčitá ruka, která pro mne měla vždycky pohlazení.... (ber)

Neslýchané! Vlastní babičku uhodil pěstí!

ilustrační foto

 

"Ze spáchání přečinu je podezřelý 34 letý muž, který se špatného jednání dopustil ve čtvrtek ve večerních  hodinách v malé obci na Prostějovsku vůči své 82 leté babičce", uvedla k případu "nebezpečné vyhrožování" Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

V podnapilém stavu ji napadl, když ho upozornila, aby si uklidil nepořádek. "Častoval ji sprostými nadávkami, uhodil ji pěstí do obličeje, hodil s ní na postel a hodlal ji škrtit. Přidal i vyhrožování.  Paní se podařilo násilníkovi vymanit, prosmeknout mezi dveřmi a přivolat pomoc.  Na místo se okamžitě dostavili policisté. U agresivního muže provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 2,87 promile alkoholu v dechu", dodala Urbánková.

Nablýskaná karoserie a nádherné šaty patří k sobě!

ilustrační foto rl

Majitelé Muzea Praga v Dobrochově, Marie a Hubert Grmelovi, se na veteránské akce vydávají reprezentovat zejména nejrůznější typy vozů značky Praga. Protože ale v současné době je většina exponátů zapůjčena do Veteran Areny Olomouc, můžeme stylový pár vidět v jiném skvostu, americkém Buicku Eight Speciál.

Osmiválcový černý elegán s motorem o obsahu 3,8 litru je dalším splněným snem sběratele. „V naší rodině vždycky byly silné vozy. Já se do tohoto zamiloval u filmů s detektivem Philem Marlowem,“ usmívá se při pohledu na nablýskanou karoserii pyšný majitel. Po dlouhém pátrání se mu v roce 2008 podařilo objevit vůz kanadského majitele, který skončil na Slovensku. Dlouhotrvající jednání o odkupu nakonec skončila dobře a buick putoval do Dobrochova.