kuchyně

Pamatujete? Babiččina kuchyně

Foto FB

Tato fotografie na mne dýchla pořádnou nostalgií. Ke svým prarodičům jsem měla odjakživa velice blízko a v podobné kuchyni jsem trávila spoustu času. 

Nejen proto, že jsem k babi chodila během základní a střední školy na obědy.  Také proto, že babi na mne měla daleko víc času než pracovně vytížení rodiče.

Jak moc mi chybí kredenc, štokrlata, vyšívané ubrusy a těžké talíře. Jak moc mi chybí bělovlasá babička v nezbytné zástěře. Jak moc mi chybí vrásčitá ruka, která pro mne měla vždycky pohlazení.... (ber)

Předlužená žena si objednala kuchyni. Věděla, že nezaplatí

Ilustrační foto pixabay.com

Z několika skutků přečinu podvod viní kriminalisté prostějovského oddělení hospodářské kriminality sedmapadesátiletou ženu z Prostějova. 

Tohoto jednání se měla obviněná dopustit tím, že v roce 2016 od čtyř osob podvodně vylákala částku bezmála 180 tisíc korun, přestože věděla, že nebude mít dostatek prostředků pro jejich vrácení. Korunu svému jednání nasadila tím, že přestože věděla, že nebude mít na zaplacení, tak si nechala navrhnout a zhotovit novou kuchyňskou linku do domácnosti. Dlužná suma jí tak narostla o dalších 75 tisíc korun. "V případě odsouzení obviněné ženě za uvedené jednání s ohledem na výši škody hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)