barevné kovy

Kabely z družstva během víkendu zmizely

ilustrační foto

Byla to snadná práce, pouze vylomil očko visacího zámku a dostal se do skladu. Ukradl kabely a dráty v hodnotě 28 tisíc korun.

Ke krádeži došlo někdy během uplynulého víkendu ve Výšovicích. V areálu zemědělského družstva se neznámý pachatel dostal do plechového skladu násilným vylomením zámku. Dostal se tak ke kořisti, kterou poté beztak zpeněžil v některé sběrně druhotných surovin. Ukradl 45 metrů čtyřžilového měděného kabelu, kabely ke svářečce, několik autokabelů svařovací měděné kabely a klubko zemnícího drátu. "Pachatel způsobil škodu za nejméně 28 tisíc korun. Policie po něm intenzivně pátrá.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 25' 10.4592" N, 17° 8' 24.6264" E

Očesal stánek občerstvení, strhal dráty a ukradl chlaďák

ilustrační foto
ilustrační foto

V úterý dopoledne zjistil majitel občerstvení v ul. Pod Kosířem, že ho navštívil neurvalý zloděj. Vytrhal kabely elektrického vedení, prošmejdil sklad i přilehlé toalety. Podle odcizených věcí šlo opět o "barevné" zloděje, jak jsme nazvali pachatele krádeží barevných kovů.

Zloděj nejprve poničil zámek na dveřích přístavku u stánku s občerstvením. Vnikl dovnitř a z přístavku odcizil čtyřmetrovou měděnou trubku, odstranil všechny elektrické kabely z obvodových zdí a také přívodní kabely k elektrickému osvětlení u venkovního posezení. Kabely si potom odnesl na dámskou toaletu, kde je zbavil izolace. Pak si skočil na pánskou toaletu, kde měl potřebu odmontovat dvě vodovodní baterie a pět vodovodních výpustí. Také navštívil sklad, odkud si odvezl chladící agregát s kompresorem. Majitel celkovou škodu vyčíslil na 15 tisíc korun.

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 29' 0.4092" N, 17° 6' 32.0004" E

Než si stačil odstěhovat kolotoč, zloději mu ho ukradli

Vybavení hřiště si zloději odnesli v zelené vaničce, která slouží jako pískoviště. Foto Městská policie Prostějov

Minulou sobotu při stěhování dětského hřiště v Krasicích strážníci Městské policie Prostějov zabránili tomu, aby herní kovové prvky skončili ve sběrně druhotných surovin. 

V sobotu 10. března po osmé hodině ráno projížděla autohlídka městské policie Západní ulicí. Povšimla si dvou mužů, jak nesou dětský kovový kolotoč, dětskou houpačku na pružině a dva litinové kryty uzávěru vody. To vše přenášeli v plastové vaničce sloužící jako dětské pískoviště. Muži ve věku dvacet pět a devatenáct let nebyli schopni prokázat původ těchto předmětů. Nakonec sdělili, odkud je vzali. Na to strážníci zkontaktovali majitele. Ten uvedl, že se stěhuje na jiné místo. Vybavení si odkládal k plotu a než se mu podařilo vše vynosit, věci se ztratily.

Ukradl před domy třiasedmdesát ocelových roštů!

Až pět let vězení hrozí pachateli krádeží ocelových roštů

Krádeží všeho kovového, co se dá zpeněžit ve sběrnách druhotných surovin, každým dnem přibývá. Podle četnosti se dá usuzovat na to, že se jedná už o fenomén, který nabývá prvků organizovaného zločinu. Mizí kanálové poklopy a další prvky z barevných kovů. 

V době od 24. ledna od odpoledních hodin do 25. ledna odpoledne odcizil dosud neznámý pachatel ze dvora domu na Vojáčkově náměstí v Prostějově tři železné poklopy. Svým jednáním způsobil pachatel celkovou škodu nejméně deset tisíc korun. Za trestný čin krádež hrozí pachateli trest odnětí svobody až na dvě léta.