charitativní akce

Na Andrově stadionu se společně pomáhalo! I díky prostějovským fotbalistům

Foto https://www.sigmafotbal.cz/

Ve sportovním areálu v Řepčíně a na Andrově stadionu v Olomouci se v sobotu společně pomáhalo. Nejdříve se během dopoledního programu proti sobě utkali malí fotbalisté do 11 let a odstartovali tak 1. ročník turnaje Sigmund Cup. Odpoledne se pak odehrálo charitativní utkání týmu Real Top Praha a týmu Děti dětem na podporu pěti handicapovaných dětí – Lucinky, Tomíka, Terezky, Natálky a Mikuláše. Výtěžek z obou těchto sportovních akcí byl poté věnován právě jim.

Finanční částka, která byla dětem věnována, se skládala z příspěvku Fotbalové asociace České republiky (50 000 Kč), týmu Real Top Praha (50 000 Kč), Sigmy Olomouc – A týmu, B týmu, mládeže, zaměstnanců (89 742 Kč), startovného týmů, jenž se zúčastnily Sigmund Cupu, partnerů a podporovatelů iniciativy Děti dětem, příspěvků z kasiček a ze vstupného. Celkem se pro Lucinku, Tomíka, Terezku, Natálku a Mikuláše sešlo 307 887 Kč!

Sigmund Cupu v Řepčíně se zúčastnilo celkem 16 mužstev z regionu. Ta se rozdělila do čtyř skupin, skupinu Evropské ligy pak vyhrál Prostějov. (red)

Charita pomáhá již 30 let. A bude slavit s Hradišťanem!

ilustrační foto

Rada města Prostějova schválila poskytnutí dotace z rozpočtu města ve výši 30 000 Kč na akci - Již 30 let pomáháme.

„Prostějovská charita slaví v těchto dnech 30 let obnoveného provozu a její pracovníci připravili pro prostějovskou veřejnost kulturně-společenskou akci v centru města,“ upřesnila účel dotace náměstkyně primátora Alena Rašková a doplnila, že akce se koná 30. 8. 2021 od 14:00 hodin u Zlaté brány.

V rámci programu vystoupí v době od 17 do 18,30 hodin i Jura Pavlica a Hradišťan. (red)

K chystané akci pro seniory jsou potřebná přáníčka. Mateřinky, pomůžete?

ilustrační foto

Před časem byla na FB skupině Prostějov bez cenzury aukce, jejíž výtěžek se promění v chlebíčky pro seniory z Centra sociálních služeb na ulici Brněnská v Prostějově. Mimo to by měli všichni dostat i velikonoční přání. Jenže jich není dost.

"V centru je 170 klientů, Mateřská školka Aloise Krále je ale schopna vyrobit padesát přáníček. Přiznám se, že malování není zrovna mou silnou stránkou, takže si dovolím požádat o pomoc další mateřinky," sdělila PvNovinkám žena, na jejíž podnět aukce vznikla. 

Pokud tedy máte chuť pomoci, přihlaste se redakci PvNovinek a dejte se do tvorby. Přáníčka budou předána 13. dubna. (ber)

 

Upleťte čtverec, pomůžete dětem s AIDS!

ilustrační foto plakát

 

Skupina pletařek a háčkařek z Prostějovska se spojila pro dobrou věc a podpoří charitativní celosvětový projekt Knit a Square. Projekt pomáhá sirotkům a dětem s AIDS v Jižní Africe již od roku 2007. Jde o dobrovolnou akci, v rámci které ženy na celém světě pletou (háčkují) čtverce, které se poté v Africe sešívají do dek určených pro malé opuštěné a nemocné děti. Na jednu deku je potřeba 35 čtverců a může pomoci zachránit dětský život.

Prostějovské pletařky a háčkařky se rozhodly tuto akci podpořit a udělat ještě i něco navíc pro své okolí. Pletení a háčkování je v posledních letech na vzestupu a objevují se zájemkyně, které by se rády tuto relaxační užitečnou dovednost naučily anebo si ji oživily. Zvou proto zájemce o pletení (háčkování) na 20.2.2015 od 16 do 17:30 hodin do Čajovny pod pokličkou. Zkušené pletařky si nad cvakáním jehlic vymění nápady, začátečnice získají užitečné informace. "Právě začátečnicím se budeme věnovat a ukážeme základní techniky.