Dny zdraví

Jarní dny zdraví 2019 pokračují i ve čtvrtek!

ilustrační foto

Měření cholesterolu, poradenství zdravého životního stylu, problém celiakie a mnoho dalšího je připraveno v Národním domě ve čtvrtek 15. 5. 2019 od desáté do čtrnácté hodiny.

Od 16:30 je pak připraven program v Duze. Olga Měsícová nabídne Letní artehraní. (red)

Jarní dny zdraví. Od 2. do 31. května 2018

ilustrační foto plakát

Obyvatelé mají možnost získat nové informace z oblasti zdravého životního stylu, zdravé výživy, nové poznatky o pohybových aktivitách. Mohou si také nechat změřit tlak či změřit své BMI.

Aktivity budou probíhat během měsíce května v prostorách Nemocnice Prostějov, na náměstí T. G. Masaryka u muzea a v kavárně Dvořák v prostějovském zámku. Akci podpoří i Nemocnice Prostějov přímo na náměstí, kde budou prezentovat nejnovější poznatky v oblasti resuscitace. V zámku, v Gallery Dvořák, proběhne pravidelné měření i poradenství spolu s konzultacemi a ochutnávkou zdravé výživy.

Jarní dny zdraví zahájeny

ilustrační foto plakát

Jarní dny zdraví 2017 zahájila 26. dubna prostějovská nemocnice Dnem prevence cévní mozkové příhody. 5. května mohou zájemci navštívit ve vstupní hale nemocnice další akci s názvem Zachraňte životy, mějte čisté ruce. Následný program proběhne v centru města od 15. do 16. května 2017.

Restaurace Národního domu se stane během těchto dvou dnů provizorní vyšetřovnou a zároveň i poradnou o zdravém životním stylu.

Na Hlaváčkově náměstí bude 15. května pro občany připravena maketa tlustého střeva. Lidé budou moci nahlédnout a zjistit zda o tento důležitý orgán správně pečují. 16. května se v Národním domě uskuteční přednáška Zuzany Bartošové o alimentárních onemocněních.

Závěr bude patřit 7. června opět nemocnici, kde se uskuteční Den spirometrie. 

Jarní dny zdraví pořádá tradičně Zdravé město Prostějov. (ber)

 

OBRAZEM: Jarní dny zdraví

Foto MMP + Střední zdravotnická škola Prostějov

Jarní dny zdraví 2016 organizované Zdravým městem Prostějovem jsou již minulostí. Nabídly lidem bezplatná měření, ochutnávky, bylinnou i zdravotní prevenci.

Letošní Jarní dny zdraví zahájily akce Nemocnice Prostějov, která připravila Den prevence cévní mozkové příhody a akci s názvem Zachraňte životy, mějte čisté ruce. Další program byl následně situován do centra města Prostějova, konkrétně do Národního domu. Jeho restaurace se stala během dvou dnů provizorní vyšetřovnou a zároveň i poradnou zdravého životního stylu. Lidé měli možnost seznámit se také s bylinkami a prevencí civilizačních nemocí. Chybět nesměla ani ochutnávka zdravé stravy.

Jarní dny zdraví již po víkendu! Nabídnou Naději a plíce

ilustrační foto ber

Jarní dny zdraví 2016, organizované Zdravým městem Prostějovem, pokračují 16. května 2016 v centru města Prostějova bezplatným měřením a bylinnou prevencí.

Další program Jarních dnů zdraví proběhne v centru města od 16. do 17. května 2016. Restaurace Národního domu se stane během těchto dvou dnů provizorní vyšetřovnou a zároveň i poradnou o zdravém životním stylu.

Firma Naděje nabídne 16. května v 16 hodin možnost seznámit se s bylinkami a prevencí civilizačních nemocí. Na Hlaváčkově náměstí bude pro občany připravena maketa plic. Lidé budou moci nahlédnout a zjistit, zda o tento důležitý orgán správně pečují. (red)

Jarní dny zdraví již brzy

ilustrační foto ber

Jarní dny zdraví 2016 zahajují 26. dubna v prostějovské nemocnici Dnem prevence cévní mozkové příhody. Pátého května mohou zájemci navštívit ve vstupní hale nemocnice další akci s názvem Zachraňte životy, mějte čisté ruce. Následný program proběhne v centru města od 16. do 17. května 2016.

Restaurace Národního domu se stane během těchto dvou dnů provizorní vyšetřovnou a zároveň i poradnou o zdravém životním stylu.

Firma Naděje nabídne 16. května v 16 hodin možnost seznámit se s bylinkami a prevencí civilizačních nemocí. Na Hlaváčkově náměstí bude pro občany připravena maketa plic. Lidé budou moci nahlédnout a zjistit zda o tento důležitý orgán správně pečují. (red)

 

Jarní dny zdraví se blíží!

ilustrační foto plakát

 

Připravte se na jaro - díky projektu Zdravé město Prostějov a jeho partnerům máte v květnu možnost nechat si změřit tuk, tlak, cholesterol a další. Také pro vás budou připraveny zajímavé přednášky o zdraví, stravě i sportu.

Jarní dny zdraví začínají v pondělí 11. května a potrvají do 14. května. V průběhu těchto dnů čekají zájemce akce  buď v Nemocnici Prostějov, nebo v Kavárně Národního domu. „ Uskuteční se mimo jiné vyšetření pigmentových znamének, cholesterolu, tlaku. Zájemci si budou moci vyzkoušet zdravou chůzi a ochutnat zelenou stravu,“ zvou organizátoři. (red)

Jarní dny zdraví v plném proudu

Foto PvNovinky.cz

 

Až do středy je Národní dům dějištěm Dnů zdraví. Dnes dopoledne si návštěvníci mohli nechat změřit cholesterol, tlak a tělesný tuk, odpoledne se uskutečnila přednáška Pavla Holíka věnovaná diabetu.

"Nechala jsem si změřit tělesný tuk a byla jsem překvapena, při své výšce a váze ho mám docela dost," posteskla si subtilní Milada Sokolová, radní města, kterou jsme na váze zastihli.