fotoaparát

Krádež fotoaparátu ve školní šatně v mžiku odhalena!

ilustrační foto internet

 

Nepříjemnou událost v závěru školního roku zažili žáci jedné prostějovské školy. 

"Před půl desátou ohlásil školník na linku 156 krádež fotoaparátu z chodby budovy. Pachatel však měl smůlu. Byl viděn žákem, jak fotoaparát vyndává z batohu, vkládá ho do svého a míří k bočnímu vchodu. Tudy prošel a poté se dal na útěk", uvedla k případu Jana Adámková z MP Prostějov.

Dobří studenti se vracejí - aneb každý má šanci uspět

ilustrační foto

Zcela nedávno si studenti Střední školy designu a módy v Prostějově mohli vyslechnout přednášku svého bývalého kolegy Lukáše Macháčka. Své nadání a zájem o módu dokázal zúročit a v současnosti pracuje jak pro známé firmy oděvní branže, tak také obléká VIP osobnosti. Pro současné adepty na post módních návrhářů je zcela jistě dobrým příkladem.

Lukáš Macháček navštěvoval Střední školu designu a módy v letech 2006 až 2009, když ještě byla „oděvkou“. Už v průběhu studia jasně projevoval svůj zájem o módu a dění kolem ní. Rodák z Olomouce od prvního ročníku překvapoval svými vyspělými kresbami návrhů, ale i zručností při šití. Kolekce modelů, které v průběhu studia tvořil, byly vždy stylově jednotné, barevně zajímavé a vynikaly hlavně neokoukanými detaily. Jeho účast na různých soutěžích mladých módních tvůrců byla samozřejmostí a nejednou byla korunována úspěchem. Sám modely navrhoval, šil i předváděl.