odchyt koček

Obyvatelky skleníků pomoc nepotřebují

Ilustrační foto ber

Dvaadvacátého prosince odpoledne vyjížděla na základě telefonického oznámení hlídka prostějovských strážníků na městský hřbitov, kde se u bočního vchodu měla nacházet čtyři odložená koťata. Jenže všechno bylo jinak.

Strážníci ale v dané lokalitě nalezli čtyři dospělé kočky a dvě odrostlejší koťata. Žádná z nich se v ohrožení života nenacházela. Všechny byly schopné samostatného přežití ve volné přírodě. "Je pravděpodobné, že toto kočičí uskupení se zdržuje v tomto místě kvůli přikrmování od návštěvníků hřbitova nebo se o ně starají majitelé skleníků," dodala strážník Jana Adámková. (red)

Městští strážníci kočky nechytají!

ilustrační foto internet

 

Městské strážníky si zavolala na pomoc paní, které se nelíbila cizí kočka na vlastní zahradě.

"Začátkem tohoto týdne, v pondělí v odpoledních hodinách, se starší dáma dožadovala přes linku 156 příjezdu hlídky z důvodu provedení odchytu kočky. Ta se zatoulala odněkud na její zahradu", uvedla k úsměvnému případu Jana Adámková z MP Prostějov. "Hlídka sice na místo vyjela, ale snažila se ženě objasnit situaci kolem odchytů. Kočka je totiž volně žijící tvor a strážníci tyto odchyty neprovádí", dodala.

Z toho plyne poučení, psi ano, kočky ne! Ty si vyžeňte sami! 

Dobří studenti se vracejí - aneb každý má šanci uspět

ilustrační foto

Zcela nedávno si studenti Střední školy designu a módy v Prostějově mohli vyslechnout přednášku svého bývalého kolegy Lukáše Macháčka. Své nadání a zájem o módu dokázal zúročit a v současnosti pracuje jak pro známé firmy oděvní branže, tak také obléká VIP osobnosti. Pro současné adepty na post módních návrhářů je zcela jistě dobrým příkladem.

Lukáš Macháček navštěvoval Střední školu designu a módy v letech 2006 až 2009, když ještě byla „oděvkou“. Už v průběhu studia jasně projevoval svůj zájem o módu a dění kolem ní. Rodák z Olomouce od prvního ročníku překvapoval svými vyspělými kresbami návrhů, ale i zručností při šití. Kolekce modelů, které v průběhu studia tvořil, byly vždy stylově jednotné, barevně zajímavé a vynikaly hlavně neokoukanými detaily. Jeho účast na různých soutěžích mladých módních tvůrců byla samozřejmostí a nejednou byla korunována úspěchem. Sám modely navrhoval, šil i předváděl.