hláška

Já do té práce zítra nechcííí

ilustrační foto

 

Na závěr pondělního dne již jen něco pro dobrou náladu.

Dnes jsme psali o řádění falešných výběrčí, graffiti, domácích mazlíčcích, drsné noční bouřce čii rekonstrukci ulice.

Jelikož je teprve pondělí a do pátku daleko, zveřejňujeme fotografii pro uvolnění, zasmání a hlavně - klidnou a dobrou noc.

Hláška dne! Tak trochu o životě...

ilustrační foto

 

Dnešní hláška či výrok, jak jen chcete, je připsaný Elbertu Hubbardovi. Kdo to byl?

Elbert Hubbard byl americký spisovatel, filozof a editor, prezident Roycroftovy nakladatelské korporace, význačná osobnost mediálního průmyslu 19. století.

Život je prostě jedna patálie za druhou...

Hláška dne od Margaret Thatcherové!

ilustrační foto

 

Dnešní hláška, kterou jsme si pro vás připravili, je "z dílny" Margaret Thatcherové.

Margaret Hilda Thatcherová, baronka Thatcherová, byla britská politička, první předsedkyně britské vlády a Konzervativní strany. Díky svojí nekompromisnosti a rozhodnosti získala přezdívku Železná lady. Je naprosto zřejmé, že citát se báječně k lady Thatcherové hodí!

Kohout možná kokrhá, ale vejce snáší slepice.

Hláška dne nejcenzurovanějšího autora na světě!

ilustrační foto

 

Každý den vám nabízíme jednu zajímavou hlášku.

Tato je od Heinricha Heineho, německého prozaika, básníka a publicisty. Žil na přelomu 18. a 19. století. Byl velký kritikem své doby, proto se stal nejcenruzovanějším autorem děl na světě. Jeho tvorba je též proseta erotikou. Výrok níže ovšem se sexem nemá pranic společného...

Nepřátelům bychom měli odpouštět, 

ale ne dříve, než jsou pověšeni.

Hláška dne! Co soudíte o manželství?!

ilustrační foto

 

Dnešní hláška dne je opět spíše zaměřena na ženy, alespoň se domníváme, že jí lépe porozumí... 

Ženy jsou totiž povětšinou těmi, na jejichž bedrech stojí veškerý chod domácnosti a mohou být více frustrované stavem, ve kterém se nacházejí... Ale je samozřejmé, že muži mohou mít jiný názor!

Autorkou dnešního citátu je Madam de Sevigne, 1626- 1696, francouzská šlechtična, známá hlavně pro své dopisy, které adresovala dceři. Byla to vzdělaná dáma, která kriticky přistupovala ke dvorskému stylu způsobu života. 

Hláška dne! Tentokrát pro ženy...

ilustrační foto

 

Rádi bychom vám nabídli každý den hlášku, která je ze života a je zajímavá.

Protentokrát jsme si vybrali "hlášku" z pera Jane Austenové. A zejména ženy ocení její hlubokou myšlenku...

"Pokud se děje cokoli nepříjemného, 

je jisté, že muži se z toho vyvléknou.

Nová rubrika: hláška dne

ilustrační foto

Když nemáš žádné problémy, jsi mrtvý!

Ode dneška budou PvNovinky každý den uveřejňovat jedno motto, přísloví či jednoduše hlášku. Samozřejmě je to i výzva pro Vás: pokud na nějakou zajímavou hlášku narazíte, neváhejte nám ji napsat a my ji s Vaším jménem zveřejníme.

Bavte se s námi každý den!

"Osmdesát pacientů ze sta těžce nemocných se dá vyléčit", říká Podhorná

ilustrační foto rl

 

Jarmila Podhorná z Brodku u Konice založila firmu Naděje v roce 1998 na základě vlastních zkušeností s přírodní léčbou. Původně firma jediného člověka dnes zaměstnává dvě desítky lidí a své výrobky vyváží i za hranice České republiky. „Za nejlepší reklamu pokládám, když naše výrobky někomu pomohou,“ říká bylinářka.

Naděje se specializuje na výrobu bylinných tinktur, mastí, olejů a výluhů. V nejbližší době hodlá rozšířit sortiment i o koupelové výluhy. „Pro výrobu využíváme především vlastní suroviny, léčivé rostliny máme pod kontrolou od zasetí po finální zpracování,“ říká Jarmila Podhorná. V současné době má Naděje v sortimentu více jak sto druhů bylinných tinktur, které jsou vyráběny způsobem homeopatik. „Mimořádně účinné jsou tinktury z pupenů rostlin. Pupeny v sobě nesou genetický materiál, který zotavuje tělo a zároveň vytváří obranný mechanismus proti nemocem,“ vysvětluje Jarmila Podhorná.