hodiny

Miloslav Musil opravoval radniční hodiny třicet let

Foto MMP

Miloslav Musil desítky let opravoval městské hodiny. Za jeho práci mu poděkoval primátor František Jura.

"Velice si vážím práce pana Musila, díky které jsou naše hodiny ve skvělém stavu. Je to odborník na svém místě a já jsem moc rád, že se staly jeho srdeční záležitostí. Myslel také na jejich budoucnost a vychoval svého nástupce, který se o ně bude dále starat. Opravdu velké díky," usmívá se primátor.

U nemocnice stojí hodiny s hlásičem, spustil je generál

Foto ber

 

Občanské sdružení Přijdu včas umístilo v Prostějově další hodiny s bezpečnostním hlásičem pro městskou policii a záchrannou službu. Ve středu byly instalovány na autobusové zastávce u nové nemocnice a dnes slavnostně uvedeny do provozu. Jejich provoz "posvětil" i generál Hynek Blaško, který je patronem celého projektu.

O umístění hodin vedlo sdružení dlouhotrvající boj s městem. Původně totiž měly stát u vlakového nádraží, městu se ale zdály být příliš „dětské“. Nakonec sdružení nabídlo jinou možnost umístění.

Kdy "půjdou" hodiny na nádraží?

ilustrační foto

 

Zdá se, že místo komfortu pro cestující se hodiny u hlavního nádraží v Prostějově staly spíš terčem hádankářů. Dnes a denně zkoušejí, zda se jejich ručičky pohybují stejně, jako evropská časomíra.

„Hodiny, které byly před několika týdny umístěny na autobusovém nádraží u Alberta, fungovaly asi týden. Měli jsme z nich radost, ale nefunkční nám k ničemu nejsou,“ obrátil se jeden z cestujících na redakci PvNovinek. Podle magistrátu už byla oprava objednána u společnosti ASA TS Prostějov.  Doufejme, že jejich ručičky poběží jak mají. (red)

O hodiny na nádraží budu bojovat na zastupitelstvu!

foto MMP

 

Před časem Jana Kostelníková, zastupující občasnské sdružení Přijdu včas, radnici nabídla, že hodiny, které mají stát u vlakového a autobusového nádraží, věnuje právě sdružení. Vedení města ale návrh smetlo ze stolu. Jana Kostelníková se ale za ně půjde bít na úterní zastupitelstvo.

 

 

Podle náměstkyně primátora Aleny Raškové návrh nakonec zamítlo úzké vedení radnice. "Design těchto hodin je i po úpravách, které jsou navrženy, přece jen vhodnější k dětským hřištím," konstatovala Rašková