hrad Sovinec

Kdo vyhrál volňásky na víkendový program na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

Ve dnech 30. a 31. července se na hradě Sovinci bude konat akce roku, Dobývání hradu Sovinec. Ukáže, jak vypadal Sovinec v temné době války třicetileté. Návštěvníci se mohou těšit i na dobývání hradu. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné!

Na koho se usmálo štěstí a kteří dva dospěláci až s třemi dětmi vyrazí na Sovinec? Rodina Tunkrova z Prostějova, Švédova z Kostelce na Hané, Lattischovi z Karlových Varů a rodina paní Hany Smetanové. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

ilustrační foto Sovinec

Ve dnech 30. a 31. července se na hradě Sovinci bude konat akce roku, Dobývání hradu Sovinec. Ukáže, jak vypadal Sovinec v temné době války třicetileté. Návštěvníci se mohou těšit i na dobývání hradu. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do čtvrtka 28. července do 15 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, o které princezně bude hrát pohádku skupina Grál? Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte přidat své kontaktní údaje. Pro 4 vylosované máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

ilustrační foto Sovinec

O víkendu 9. a 10.7.2022 se na hradě Sovinci koná další skvělá akce s názvem Přízrak temné věže, aneb lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Zajeďte se pokochat krásami hradu a okolí a užít si krásný víkend. A s PvNovinkami si zasoutěžte o rodinné vstupné!

Stačí, když do čtvrtka 7. července do 15 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje komedie, kterou na Sovinci uvede Šermířská a divadelní společnost Divadlo bez střechy? Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připojit své jméno a kontakt. Pro 4 vylosované máme rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Sovinec zve na Přízrak temné věže

Foto Sovinec

O víkendu 9. a 10.7.2022 se na hradě Sovinci koná další skvělá akce s názvem Přízrak temné věže, aneb lapkové a kati při práci na loupežnické stezce. Zajeďte se se pokochat krásami hradu a okolí a užít si krásný víkend. A s PvNovinkami si zasoutěžte o rodinné vstupné!

Páté  nádvoří hradu Sovinec na víkend obsadí samé skvělé šermířské a divadelní skupiny, jako třeba Těžkooděnci v plné zbroji Markus M, kteří zvou na velký scénický rytířský turnaj. Gotická šermířská skupina Malberk představí premiéru šermířské pověsti Lesk a bída středověku. O trochu toho humoru se postarají herci Šermířské a divadelní společnosti Divadlo bez střechy v komedii Den v katovně. Pro dvorní dámy budou připraveny dvorské tance se skupinou Malartres a pro nejmenší oblíbené loutkové pohádky Kašpárkův svět a krátké Pohádky z kufru.

Blesková soutěž o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

ilustrační foto Sovinec

O víkendu 18. a 19. června se na hradě Sovinci bude konat další z oblíbených akcí. Má název Útěk z řádu aneb šermířské příběhy a pikantní pověsti nejen z kláštera. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do čtvrtka devatenácti hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, které loutkové divadlo bude na Sovinci tentokrát hrát. Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připsat své jméno a adresu. Pro čtyři vylosované máme vstupenky pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber) 

Tip na víkend. Útěk z řádu na hradě Sovinci

Foto Sovinec.cz

O víkendu 18. a 19. června se na hradě Sovinci bude konat další z oblíbených akcí. Má název Útěk z řádu aneb šermířské příběhy a pikantní pověsti nejen z kláštera. Čtěte pozorně, bude soutěž o rodinné vstupné!

Na pátém nádvoří hradu se postupně představí Skupina historického šermu Nuntius Regis a Šermířská a divadelní společnost Allegros. Další herci jsou sice ze dřeva, žádní nešikové to však nejsou, ale milé postavičky loutkového divadla Kašpárkův svět. A aby se nenudili ani ti nejmenší, je pro ně nachystán Pohádkový kufr se spoustou pohádek. Opět se na nádvořích budete moci setkat se stánky a trhovci s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových, zvučných i hlučných, voňavých i sladkých, chutných a všelijakých dalších.

Kdo vyhrál rodinné vstupné na víkendový Sovinec?

ilustrační foto Sovinec

O víkendu 30. dubna a 1. máje se na hrad Sovinec vydá Kmotra Smrt. Bude obcházet vojáky na kolbištích rytířských a při bitvách mušketýrských. A vy jste s námi zasoutěžili o rodinné vstupné. 

A na koho se usmálo štěstí? Výherci rodinného vstupného pro dva dospělé a tři děti se stávají Eva Frýbortová z Prostějova, Pavlína Portešová ze Stínavy a Jana Škrabalová z Konice. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

ilustrační foto Sovinec

Na hradě Sovinci se o víkendu 30. dubna a 1. máje koná první letošní akce. Nese název Kmotra Smrt, kterou uvidíte obcházet vojáky na kolbištích rytířských a při bitvách mušketýrských. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do pátku 29. dubna do 15 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje kejklíř a žonglér, který na Sovinci vystoupí? Odpověď označte v předmětu SOVINEC a nezapomeňte připojit své jméno a kontakt. Pro čtyři vylosované máme rodinné vstupné pro 2 dospělé a 3 děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (ber)

Hrad Sovinec láká na první letošní akci. Bude jí Kmotra Smrt

Foto Sovinec

Konečně nastal ten okamžik, kdy se otevřou brány hradu Sovinec pro první letošní akci, pořádanou spolkem Špinavci. Akce proběhne sice o mýtickém Filipojakubském víkendu 30 dubna a 1. máje, a nese ještě strašidelnější název Kmotra Smrt, nepůjde ale o čarodějnice, létání na koštěti a podobně. Uvidíte kmotru Smrt, která obcházela vojáky na kolbištích rytířských a bitvách mušketýrských.

Chrabrost rytířskou a dovednosti s mečem předvede úžasná šermířská skupina z Prahy Bibus Spilitus, střelecké dovednosti, pořadová cvičení i zbraně renesance a baroka ukáže elitní mušketýrský regiment Corporal. Vystoupí skvělý kejklíř a žonglér Křupíno Křup, nebude chybět sokolnický dvorec.  Po celém hradě pak budou trhovci a kupci s různým sortimentem předmětů okrasných, užitkových, uměleckých, kovových, dřevěných, voskových, zvučných i hlučných, voňavých i sladkých, chutných a všelijakých dalších. Nemohou chybět ani ukázky některých řemesel. 

Kdo vyhrál volňásky na víkendový Sovinec?

ilustrační foto hrad Sovinec

Jak PvNovinky informovaly, o nadcházejícím víkendu 31. července a 1. srpna se na hradě Sovinci opět utkají stateční rekové. A vy jste si mohli s námi zasoutěžit o rodinné vstupné.

Výhra zahrnuje volňásky pro dva dospělé a až tři děti. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Lucie Krepelová z Hranic, František Strouhal z Prostějova a Lucie Snášelová z Konice. Srdečně gratulujeme! (red)