hřbitov Plumlov

Nechutné! Vandalismus a zlodějna nejhoršího zrna!

ilustrační foto Policie ČR

 

Více než patnáct hrobů na místním hřbitově v Plumlově navštívil nezvaný host.

"K události došlo z pátku na sobotu", popisuje událost Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie ČR. "Na hřbitov se nezvaný host dostal po poškození plotu. Z několika hrobů demontoval a ukradl měděná dvířka i s rámy v různých velikostech. Některá byla o rozměrech 44 x 59 cm, některá 74 x 38, jiná dokonce o rozměru 103 x 38 cm. Některá z nich pouze poškodil", neskrývala rozladění Urbánková.

Nekonečné fronty, to je pošta na Poděbradově náměstí

ilustrační foto

Dlouhé čekání u přepážek České pošty na Poděbradově náměstí. Současná situace, kterou zná asi každý, kdo tam dochází. Proč nejsou v provozu všechna obslužná okénka, proč lidé mnohdy čekají i půl hodiny a je vůbec možná náprava? Zeptali jsme se mluvčí České pošty Marty Selicharové.

Pošta Prostějov 1 má podle jejích slov otevřeno po celý den šest přepážek, tři univerzální, jednu specializovanou přepážku České pojišťovny, dále jednu přepážku Poštovní spořitelny v prvním patře a jednu přepážku se samostatným vchodem mimo hlavní halu, což je v podstatě univerzální přepážka - kromě služeb Czech POINTu a výdeje listovních uložených zásilek. Od jedenácté hodiny se v hlavní hale otevírá další univerzální přepážka, která zajišťuje mimo jiné i hromadné podání.