jahodárna

Jahodárna už nabízí superpozdní odrůdu

Ilustrační foto ber

Samosběr jahod na Jahodárně Prostějov ještě neskončil, byl pouze do dneška přerušen. Čekalo se totiž na nazrání superpozdní odrůdy. Od pondělí 27.června bylo možné zakoupit první natrhané jahody této bezkonkurenčně nejlepší odrůdy současnosti na stáncích v Mostkovicích u hřiště (žlutý stánek) - denně od 8 hodin a před Arkádou – denně od 9 hodin.

Samosběry superpozdní odrůdy spustila Jahodárna dnes, jakmile nazrálo dostatečné množství těchto vynikajících plodů. Detailní informace o otvírací době prostějovské Jahodárny je možné sledovat na www.jahodarny.cz/…jov.

Jahodárna vyhlásila akci. Kilo za 60 korun!

ilustrační foto pixabay.com

Od úterý 14. června vyhlásila prostějovská Jahodárna cenovou akci. Za kilogram lahodných plodů zaplatíte při samosběru jen 60 korun!

 

"Odhadujeme, že jahody budeme sbírat asi ještě cca týden," vzkazují Dostálovi s tím, že jahod je v Určické ulici dostatek. Otevřeno je v úterý, ve středu a ve čtvrtek v době od 10 do 18 hodin, záleží ovšem na počasí. Upřesnění otvírací doby a další informace najdete na WWW.JAHODARNY.CZ/…JOV. (ber)

Na jahody vyrazíme už 2. června!

ilustrační foto ber

Jahodárna Prostějov má v letošním roce připravenou zcela novou jahodárnu, opět v Určické ulici. Na samosběr v Určické ulici v Prostějově budeme moci vyrazit 2. června v době od 10 do 18 hodin. 

„Je připraveno devět postupně dozrávajících odrůd v maximální kvalitě,“ slibují Dostálovi. Parkoviště je dostatečně velké a najdete ho přímo u vstupu.

Po loňské pauze si navíc budete moci koupit už 1. června natrhané jahody v Mostkovicích a před Arkádou. Cena za kilogram jahod je na samosběru 75 korun. (ber)

Na jahody budeme moci vyrazit už začátkem června

ilustrační foto

Jahodárna Prostějov má v letošním roce připravenou zcela novou jahodárnu, opět v Určické ulici. Na samosběr budeme moci vyrazit začátkem června.

„Její založení trvalo rok a půl. Je připraveno devět postupně dozrávajících odrůd v maximální kvalitě,“ slibují Dostálovi. Parkoviště je dostatečně velké a najdete ho přímo u vstupu.

Po loňské pauze si navíc budete moci koupit natrhané jahody v Mostkovicích a před Arkádou.  Pro další informace sledujte www.jahodarny.cz/prostejov. (ber)

Superpozdní jahody budou k dispozici ještě dva týdny, vzkazuje jahodárna

ilustrační foto pixabay

Zhruba čtrnáct dní budou ještě probíhat samosběry superpozdní odrůdy jahod v Prostějově. Poté bude sklizeň ukončena.

Sbírat se začne v neděli 11.7. v době od 10 do 18 hodin na jahodárně 1, do té doby musí jahody dozrát. Další termíny budou upřesněny na webových stránkách. 

Cena za kilogram je 69Kč. (red)

 

Jahodárny nabízejí superpozdní odrůdu. Neváhejte!

Ilustrační foto pixabay.com

Na jahodárně Prostějov začala dozrávat superpozdní odrůda!

„Jedná se o chuťově nejlepší dezertní odrůdu současnosti. Tmavě červené, luxusní plody vhodné úplně na jakékoliv zpracování, ale pravděpodobně je stejně hned sníte," uvádějí Dostálovi.  Samosběr probíhá dnes do 18:00 hodin, další termíny a info už sledujte na www.jahodarny.cz/…jov , jelikož se nebude sbírat denně. Sklizeň potrvá cca do 20.7.(dle počasí). Cena je 69Kč/kg. (red)

Na jahody vyrazíme až příští týden

Ilustrační foto pixabay.com

Až v příštím týdnu, kolem 14. června, by chtěli otevřít svou jahodárnu v Prostějově Dostálovi. Stejně tak tomu bude zřejmě na plantáži mezi Otaslavicemi a Brodkem u Prostějova.

Zájem o samosběry jahod rok od roku roste. Lidé mají jistotu, že jde o českou potravinu a také mohou ochutnat rovnou na poli, co kupují. Podle pěstitelů bude jahod dostatek, díky dešťům budou mít i dobrou kvalitu.

 korun za kilo zaplatí zřejmě sběrači podle Františka Kopy na plantážích mezi Otaslavicemi a Brodkem. V Jahodárně v Určické to pak bude 75 korun za kilogram.

Podle pěstitelů by samosběrači měli sledovat weby, kde se dozví přesné datum. (ber)

Do jahodárny vyrazíme až v červnu

Ilustrační foto pixabay.com

Samosběr jahod je pro Prostějovany a další obyvatele regionu již několik let nedílnou součástí června a několika dalších týdnů. Na jahodárně v Prostějově už se připravují také na letošní sezónu.

Se samosběrem jahod se podle provozovatele jahodárny Ondřeje Dostála začne zhruba kolem 7. června. "Loni jsme začínali sbírat 29. května, takže to letos bude se zpožděním. Může za to počasí, bylo chladné jaro, během nocí mrzlo, takže jahody vůbec nenarostly," uvedl Dostál.

Superpozdní odrůda bude k mání až do 25. července, hlásí jahodárna

ilustrační foto

Vzhledem k aktuálnímu počasí budete moci nejoblíbenější superpozdní odrůdu sbírat na jahodárně Prostějov sbírat až zhruba do 25. července!

Od čtvrtka do soboty včetně je jahodárna kvůli dozrávání uzavřena. Otevřeno bude v neděli. Termíny samosběrů sledujte na www.jahodarny.cz/…jov. Cena je 65Kč/kg. "Přijímáme už také objednávky sazenic jahod pro podzimní výsadbu," vzkazují Dostálovi. (red)

Na jahodárně dozrává superpozdní odrůda

foto jahodarny.cz

Na jahodárně Prostějov pomalu začíná nazrávat nejoblíbenější superpozdní odrůda. Natrhané jahody začnou prodávat od dnešního dne, neděle 5. července. 

"Samosběr zahájíme, jak bude nazrálé větší množství jahod, pravděpodobně 10. července," vzkazují Dostálovi s tím, že sklizeň potrvá zhruba do 20. července. Jahodárny přijímáme také objednávky sazenic jahod pro podzimní výsadbu. (red)