KLASA

Kontroly potvrzují vysokou kvalitu značek KLASA a Regionální potravina. Máme je i na Prostějovsku

ilustrační foto regionální potravina

Potravinářská inspekce každoročně uskutečňuje kontrolní akci zaměřenou na potraviny oceněné značkami KLASA a Regionální potravina. Výsledky za rok 2020 potvrdily, obdobně jako v minulých letech, jejich velmi vysokou jakost a bezpečnost. Z hlediska zjištění SZPI se jedná o jednu z nejméně problematických kategorií potravin. U ostatních kategorií potravin inspektoři zjišťují až řádově vyšší podíly nevyhovujících vzorků.

V loňském roce inspektoři SZPI hodnotili celkem 114 šarží potravin oceněných národní značkou kvality KLASA. Všechny odebrané vzorky vyhověly ve všech hodnocených parametrech. V našem regionu jsou nositeli značky Chalupářská šunka nejvyšší jakosti, Poličan Makovec a Hurvínkovy párky dětem firmy Makovec, Cukr kostky, krystal a moučka s obsahem protihrudkujících látek Cukrovaru Vrbátky, DrRashid mák modrý z Aliky, Lešanská tlačenka a Sekaná s panenkou ZD Vícov, Rajče koktejlové-odrůda Hranáček Agro Haná a sýr s ušlechtilou plísní NIVA extra Mlékárny Otinoves.

Značku Klasa nesou rajčátka, sýr i uzeniny

ilustrační foto sýr Niva

Značka Klasa je udělována ministrem zemědělství již od roku 2003. Zaslouží si ji jen ty nejkvalitnější potravinářské a zemědělské výrobky. Logo KLASA umístěné na obalech výrobků pomáhá zákazníkům v orientaci při jejich nákupu. Díky pečlivému předvýběru tak mají jistotu, že vybrali správně.

V našem regionu se s touto značkou můžete setkat hned několikrát. Jejími nositeli jsoumák modrý DrRashid z Aliky Čelčice, sýr Niva z Mlékárny Otinoves či rajčátko koktejlové Hranáček z Agro Haná Smržice.

Pozadu nezůstávají ani masné výrobky. Držitelem značky Klasa jsou dva výrobky ZD Vícov, Lešanská tlačenka a sekaná s panenkou a Poličan a Hurvínkovy párky dětem z výroby Makovec a.s. Kostelec na Hané. (ber)

 

Logem KLASA se pyšní už i rajčátka ze Smržic!

ilustrační foto Agro Haná

Značku kvality KLASA získalo dalších dvaadvacet výrobků od celkem jedenácti producentů. Zájem o modro-červené logo mají nejen prověřené společnosti, které ocenění KLASA již na řadě svých výrobků používají a pravidelně se uchází o její opětovné udělení, ale také zcela noví producenti. Jedním z nich je Agro Haná ze Smržic.

Nově oceněným výrobkem je Rajče koktejlové – odrůda Hranáček AGRO Haná a.s. Tato velmi chutná koktejlová rajčata jsou pěstována v úrodné oblasti Hané společností Agro Haná a.s., která je součástí odbytového družstva Čerstvě utrženo. Družstvo dbá na pěstování ovoce a zeleniny ve vysokém standardu a čerstvosti.