myší díra

LEDky rozsvítí Myší díru! Po celý den

ilustrační foto

Takzvaná myší díra získá moderní osvětlení. Motoristé i chodci budou projíždět či procházet podjezd pod D46 za plného světla. Celodenní osvětlení zde budou zajišťovat nová LED svítidla se záložním zdrojem.

Cílem tohoto opatření je zvýšení bezpečnosti provozu a zajištění lepšího osvětlení podjezdu. 

„Při jednání Rady města Prostějova jsme se shodli, že si tato nebezpečná lokalita zaslouží úpravu. Výměna stávajícího osvětlení, které už opravdu nesplňuje současné potřeby ani bezpečnost, vyjde na téměř 103 tisíc korun (včetně DPH). Tamní komunikace bude postupně procházet obnovou a nová světla jsou jedním z opatření, které toto dopravně ožehavé místo čeká,“ uvedl primátor František Jura. (red)

 

Pozor! Myší díra je uzavřena!

Foto ber

Pokud si hodláte zkrátit cestu z Vrahovic do nákupní zóny v Konečné ulici, neuspějete. Takzvanou "myší díru" uzavřela rekonstrukce. Potrvá do konce června.

Uzavírka je platná od 6. 4. 2020 do 30. 6. 2020. Důvodem je realizace stavby "Stavební úpravy křižovatky Tovární - Říční v Prostějově". Objížďka není stanovena, veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije okolní komunikace. (ber)  

 

Širší komunikace a chodník u "myší díry" si vyžádá směnu částí pozemků

ilustrační foto

Více zeleně, širší komunikace a výstavba chodníku v Říční ulici v Prostějově. Téma, které podpořili radní a dále je budou řešit zastupitelé.

Rada města Prostějova odsouhlasila záměr směny části pozemků nutných pro vybudování bezpečnější a širší komunikace a výstavbu chybějícího chodníku.

Podmínkou stavby je dohoda o směně. Jakmile bude věc vyřízena, může město začít dělat legislativní kroky směřující k vybudování komunikace a chodníku.

OBRAZEM: Silnice u Myší díry je hotová

Foto ber

Komunikace, která je stále více využívána motoristy k cestám do nákupní zóny v Držovicích, byla úzká a dvakrát lomená de facto v pravém úhlu. Teď už je vše jinak a Prostějov se může těšit na její otevření. 

Město v minulém roce směňovalo a vykupovalo pozemky, aby mohla být stavba zahájena. Silnice splňuje příslušné normy a rozšířila se na šest metrů. Stavba měla být oficiálně dokončena 31. srpna a jak se můžete přesvědčit v galerii, je tomu tak. 

"Bohužel s podjezdem nic nenaděláme, jednak nám nepatří, druhak jeho přestavba není možná," dodala primátorka Alena Rašková.

Stejné je to s plánovanou cyklostezkou. Magistrát zatím bojuje s drahami a ŘSD o pozemky, které je nutné získat pro její výstavbu. (ber)

OBRAZEM: Myší díra získává novou tvář

Foto ber

Podjezd pod železničním mostem v Říční ulici v Prostějově všichni známe pod pojmem Myší díra. Zkratka mezi Vrahovicemi a obchodním parkem v Olomoucké ulici teď prochází zásadní rekonstrukcí a je uzavřena. 

Uzavřena je od 18. července, termín dokončení oprav komunikace má firma Jamastav Moravia naplánován na 31. srpna. "Faktem je, že komunikace je hodně využívaná a provoz na ní nebyl zrovna bezpečný, zejména kvůli úzké a prudce lomené silnici kolem zahrádek. Je div, že se tu nestalo více vážných nehod," odsouhlasil rekonstrukci jeden z místních obyvatel. (ber)

Termín opravy Myší díry je opět odsunut! Na prázdniny

ilustrační foto ber

Jak PvNovinky v dubnu informovaly, do konce května se měly rozběhnout práce na rekonstrukci takzvané Myší díry, která spojuje Vrahovice s nákupní zónou v konečné ulici. Jenže opět je všechno jinak. Práce začnou nejdříve o letních prázdninách.

Příprava a povolení investiční akce byly velmi časově náročné z důvodu řešení majetkoprávních vztahů se soukromými vlastníky a s obcí Držovice. K dalšímu zpoždění došlo při průběhu územního řízení, územní rozhodnutí s nabytím právní moci obdržel ORI 12. 1. 2018. Stavební povolení je již vydáno, 30. dubna bylo ukončeno výběrové řízení. "Následně bude vybrána nejvýhodnější nabídka a bude podepsána smlouva o dílo. Předpokládaný termín zahájení realizace je druhá polovina měsíce května," sdělil v dubnu PvNovinkám Petr Brückner z ORI. 

Opravu Myší díry zdržely majetkoprávní vztahy

ilustrační foto

Dlouho avizované opravy takzvané „Myší díry“ v Říční ulici ve Vrahovicích zdržely majetkoprávní vztahy a zpoždění územního řízení. Nyní už je jasné, že rozšíření vozovky bude hotovo v květnu letošního roku.

„Příprava a povolení investiční akce byly velmi časově náročné, a to z důvodu řešení majetkoprávních vztahů se soukromými vlastníky a s obcí Držovice. K dalšímu zpoždění došlo při průběhu územního řízení, kdy Odbor rozvoje a investic (dále ORI) obdržel žádost Stavebního úřadu o doplnění stanovisek Ředitelství silnic a dálnic a Ministerstva dopravy,“ vysvětlil vedoucí Odboru rozvoje a investic Antonín Zajíček s tím, že územní rozhodnutí s nabytím právní moci obdržel ORI dne 12. 1. 2018.

Myší díra se se bude opravovat až na podzim

ilustrační foto čtenář

Na základě dotazu jednoho z čtenářů PvNovinek redakce oslovila prostějovský magistrát. Jednalo se o stavební úpravy tzv. "myší díry", která spojuje obchodní zónu v Konečné ulici s Vrahovicemi.

Magistrát v roce 2016 odkoupil část zahrádek, které ležely přímo u silnice s tím, že upraví a rozšíří silnici pro bezpečnější průjezd. "Byly provedeny pouze terénní úpravy z důvodu nerovnosti povrchu v zatáčce po odstranění části oplocení," sdělil PvNovinkám Petr Brückner, vedoucí oddělení realizace Odboru rozvoje a investic. Investiční akce by podle něj měla být realizována v podzimních měsících roku 2017. (ber)

 

OBRAZEM: Probíhají konečně úpravy pro větší bezpečnost průjezdu "Myší dírou"?

Foto čtenář

Na redakční FB přišly fotografie s dotazem, zda již započaly úpravy lepší a hlavně bezpečnější průjezdnosti tzv. Myší díry ve Vrahovicích, spojnice mezi obchodní zónou v Držovicích a Vrahovicemi.

Magistrát města Prostějova v roce 2016 odkoupil část zahrádek, které ležely přímo u silnice s tím, že upraví a rozšíří silnici pro bezpečnější průjezd. Dle vyjádření představitelů radnice měly na jaře v roce 2017 započít úpravy. Zda jde pouze o začátek úprav či jde o úpravy konečné, se zeptáme v pondělí mluvčích radnice. (red)

OBRAZEM: "Myší díra" se připravuje na rekonstrukci

Foto ber, MMP

Známá "myší díra" v Říční ulici, spojující Vrahovice s Olomouckou ulicí, dostane novou podobu v příštím roce. Na jejím narovnání se už začalo pracovat. 

Prostějovský magistrát získal směnou a odkupem zahrady ležící v blízkosti železničního podjezdu. Ty v současné době chystá ke stavbě. Mizí jejich oplocení, objekty i vegetace. "Komunikace je úzká a dvakrát lomená de facto v pravém úhlu. Chceme ji v rámci možnosti narovnat," potvrdil redakci informaci náměstek Jiří Pospíšil, podle kterého silnice bude splňovat příslušné normy a rozšíří se na šest metrů.