opilost

Opil se a usnul u kotelny. Skoro nahý

Ilustrační foto pixabay.com

Minulou sobotu před devátou hodinou ranní přijali prostějovští strážníci prostřednictvím linky 156 telefonické oznámení, o pohybu muže v trenkách na veřejném prostranství u kotelny na ulici Tylova. Na místo byla vyslána hlídka, která zkontaktovala spoře oděného muže.

"Ten uvedl, že večer popíjel alkohol, ale vůbec neví kde a netuší proč je venku jen ve spodním prádle. Od kolemjdoucích bylo zjištěno, že se dotyčný na místě zdržoval již večer a byl ve značně podroušeném stavu. Po kontrole okolí se hlídce podařilo nalézt jeho svršky. Muž se oblékl, poděkoval a místo opustil," popsala situaci strážník Tereza Greplová. Protiprávní jednání nebylo nezjištěno. (red)

Nechtěl odejít z návštěvy. A pak se dobýval do cizího bytu

ilustrační foto mětská policie

V úterý večer vyjížděli prostějovští strážníci městské policie k domu muže, který zde se svým kamarádem slavil narozeniny. Majitel bytu se obrátil na linku 156 z důvodu toho, že se jeho společníkovi nechce z oslavy odejít.

 

„Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že oznamovatel si kamaráda pozval domů, kde společně popíjeli a slavili narozeniny. V opilosti se sedmačtyřicetiletému muži pouze nechtělo domů. Hlídka dohlédla na jeho odchod. Protiprávní jednání nebylo v tomto případě zjištěno,“ mluvčí prostějovských strážníků Tereza Greplová.

Přivolala hlídku. Ta nakonec řešila její opilost

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu před dvacátou hodinou bylo na lince tísňového volání přijato oznámení o klientovi jednoho z protivanovských restauračních zařízení, který má vyhrožovat sebepoškozením. Po příjezdů policistů na místo se k nim přihlásila devětadvacetiletá oznamovatelka, která však byla zcela zjevně pod vlivem alkoholu. Provedeným šetřením policisté zjistili, že údajně ohrožený muž je v pořádku a žádné sebedestruktivní sklony nemá

"Pozornost policistů se při prováděném šetření postupně přikláněla k oznamovatelce, která se chovala dosti zmateně. Provedenými dechovými zkouškami u ní policisté změřili hodnotu přesahující tři promile alkoholu v dechu. Žena přiznala vypití 1,5 litru vína a také to, že bezprostředně po jeho vypití řídila automobil z nedaleké obce do Protivanova," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Silnice brázdil opilý skútrista

ilustrační foto internet

 

V úterý 7. ledna krátce před desátou hodinou večer kontrolovali policisté v Otaslavicích řidiče skútru. U 33 letého řidiče provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní a naměřili mu 1,25 promile alkoholu.

Řidič se přiznal, že toho večera vypil 4 piva. Po poučení se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Na místě mu zakázali další jízdu a zadrželi řidičský průkaz. „Muž je podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti", konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Chápete to? Lézt opilý do traktoru?

ilustrační foto

 

Těžkým zraněním skončil pracovní úraz, ke kterému došlo v úterý 31. prosince ráno v jednom ze zemědělských družstev na Prostějovsku . Při opravě traktoru si při pádu způsobil těžká zranění 27letý muž.

„Muž opravoval traktor a chtěl vylézt do jeho kabiny. Z kovového schůdku mu však sklouzla noha a on upadl obličejem přímo na betonovou podlahu. Se zraněním byl převezen do nemocnice v Olomouci, kde byl hospitalizován se středně těžkým zraněním,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík.

Při dechové zkoušce na alkohol mu bylo naměřeno 0,78 promile alkoholu v dechu. Policisté případ šetří jako pracovní úraz. (ber)