otrava

Řešila situaci po svém. A spolykala prášky

ilustrační foto Městská policie

V úterý ve čtyři hodiny ráno vyjížděla hlídka strážníků na náměstí T. G. Masaryka, prověřit telefonické oznámení o dívce, která měla údajně spolykat větší množství léků.

Na uvedeném místě strážníci zkontaktovali oznamovatele i dotyčnou ženu. Ta oznámení potvrdila. O jaké léky se jednalo, nevěděla. Dále uvedla, že je po chvíli vyzvracela. "Z důvodu vytíženosti sanitek, strážníci pětatřicetiletou ženu převezli na urgentní příjem do nemocnice na vyšetření. Zde byla předána zdravotnímu personálu," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Podal psům otrávenou návnadu, jeden zemřel!

ilustrační foto

 

Včera zahájili policisté z obvodního oddělení Němčice nad Hanou úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, kterého se měl dopustit zatím neznámý pachatel tím, že někdy v čase od 7.3.2014 do 8.3.2014 měl na dvorek oploceného pozemku v Dobromilicích umístit otrávenou návnadu, kterou pozřeli tři pejsci  33 leté majitelky. 

"Následkem toho nastaly u psů zdravotní problémy, na základě kterých musel být jeden z nich v pondělí 10. března utracen. Zbylí dva zůstali v péči veterináře. K přesnému určení příčiny úmrtí pejska byla nařízena  veterinární pitva a rovněž rozbor směsi, kterou pejsci pozřeli", sdělila podrobnosti k smutnému případu Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Pejskaři pozor, někdo zřejmě tráví psy!

ilustrační foto ber

 

Pokud někde v ulicích Prostějova uvidíte rozsypané granule, které vzbudí ve vašem čtyřnohém společníkovi eminentní zájem, zabraňte mu v jejich konzumaci! Je totiž možné, že jsou otrávené a pro vašeho psa budou posledním jídlem v životě. Podle dostupných informací už si mlsota vybrala daň v podobě psího života!

Žena, která se na redakci obrátila s šokující informací, uvedla, že pes měl otrávenou pochutinu pozřít v průběhu vycházky ve Svatoplukově ulici. Zprávu potvrdily i prodavačky jednoho ze zdejších obchodů, které si nepřály být jmenovány. „Bylo to začátkem července, paní, která sem chodí, říkala, že jí onemocněl pes. Údajně se měl otrávit nějakými granulemi. Lidi pak říkali, že jich bylo plno rozházeno nejen po Svatoplukové, ale i po hlavním nádraží," uvedla jedna z nich. Pes měl údajně na následky otravy uhynout.