placení

Natankoval plnou nádrž. S placením si hlavu nelámal

Ilustrační foto pixabay.com

Minulý týden natankoval čtyřicetiletý muž pohonné hmoty do svého vozidla za 1900 Kč a po načerpání nafty zjistil, že u sebe nemá peníze na zaplacení. Sám tak přivolal hlídku strážníků, jelikož nevěděl, co má v takové situaci dělat.

S obsluhou se dotyčný v přítomnosti strážníků domluvil, že peníze přiveze následující den. Svůj slib však nedodržel. „Strážníci při kontrole na čerpací stanici od obsluhy zjistili, že se muž ani po týdnu nedostavil a dlužná částka ještě není uhrazena. Na telefonním čísle, které obsluze uvedl, nebyl k zastižení. Svým jednáním je tak čtyřicetiletý muž důvodně podezřelý z přestupku proti majetku, který projedná příslušný správní orgán," doplnila komisařka Tereza Greplová. (red)

Neměl na útratu. Návštěva restaurace se mu prodraží

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli ve večerních hodinách byli strážníci přivoláni do restaurace v centru Prostějova k řešení situace s neplatícím zákazníkem. Hlídka na místě zjistila, že šestačtyřicetiletý muž u sebe neměl hotovost, jelikož chtěl zaplatit svoji útratu kartou.

Přes terminál se mu kartou zaplatit nepodařilo. V bankomatu poté zjištěn nedostatek financí na výběr. Jelikož muž byl stálým zákazníkem restaurace a v minulosti s ním nebyly problémy při placení, dohodl se s obsluhou na pozdějším uhrazení dlužné částky. Pokud muž v daném termínu částku ve výši 696 Kč zaplatí, nebude se jednat o protiprávní jednání. V opačném případě půjde o přestupek proti majetku a celá záležitost bude předána k projednání příslušnému správnímu orgánu. „Muž, který měl zaplatit svoji útratu v restauraci, do daného termínu tak neučinil.