popálení

Neštěstí. Těžce popálenou ženu transportoval do nemocnice vrtulník

ilustrační foto HZS

Dnes před desátou hodinou ranní zasahovala v Němčicích nad Hanou zdravotnická záchranná služba. Těžce popálenou devětatřicetiletou ženu transportoval do brněnské nemocnice vrtulník.

"Na místě zasahovala záchranka, ženu vrtulník transportoval do Fakultní nemocnice v Brně," potvrdila informaci mluvčí záchranky Lucie Urbanová.

Podle policejního mluvčího Libora Hejtmana nic nenasvědčuje cizímu zavinění. "Případ je v šetření, bližší informace v této chvíli nebudeme s ohledem na rodinu poskytovat," dodal Hejtman. (ber)

Třiadvacetiletý mladík po explozi výparů chemikálie silně popálen!

Foto ZZS

Dvouposádka v setkávacím systému rendez-vous společně po šestnácté hodině v pátek 11. listopadu vyrazila k vážné události do Haňovic, a to k popálené osobě po předchozí drobné explozi výparů čistící chemikálie.

"Třiadvacetiletý mladík prováděl čistění zahřátého motoru a následkem toho došlo k výbuchu se vznícením a popálení v oblasti hlavy a horní končetiny. Společně s posádkou RZP z Litovle k místu dorazila také posádka RV z Olomouce. Muž utrpěl popáleniny postihující zhruba dvacet procent povrchu těla. Po celkové prohlídce zraněného, ošetření, včetně přiložení popáleninové roušky, aplikovali zdravotníci příslušnou mediaci a pacienta připravili k převozu na heliport výjezdové základny Hněvotínská.

Tavil v práci hliník. Skončil na popáleninovém centru v Brně

ilustrační foto ppp.zshk.cz

 

Včera v odpoledních hodinách došlo v jednom z objektů na Prostějovsku k pracovnímu úrazu 46 letého muže, který pracoval se strojem na tavení hliníku. Popálil se a skončil v nemocnici.

"Byl transportován na popáleninové centrum do Brna. Cizí zavinění bylo vyloučeno," sdělila policejní mluvčí Irena Urbánková. Za jakých okolností k úrazu došlo, policie vyšetřuje. (red)

Tragický začátek roku. V Nezamyslicích se zapálila žena

ilustrační foto internet

 

Osobní problémy se zřejmě pokusila už navždy vyřešit sedmadvacetiletá žena z Nezamyslic. Na Nový rok se polila hořlavinou a zapálila. Bojuje o život v brněnském popáleninovém centru. 

Planoucí žena naštěstí neušla pozornosti svědků. "Ženu naštěstí včas uhasili svědci. Záchranná služba ji ihned převezla na popáleninové centrum do Brna. Je popálená na padesáti procentech těla," konstatoval policejní mluvčí  Josef Bednařík, podle kterého se nešťastnice  s největší pravděpodobností pokusila o sebevraždu. Případ šetří policisté, kteří mimo jiné zjišťují, čím se polila či jaké byly skutečné pohnutky tragického činu. (red)