promile

Řidič měl v dechu 2.36 promile

ilustrační foto PČR

 

V sobotu hodinu před půlnocí stavěla v Prostějově policejní hlídka Ford Mondeo. Jeho řidič nadýchal přes dvě promile.

"Devětatřicetiletého muže z Plumlova kontrolovali policisté v Lužické ulici," dodala policejní mluvčí Marie Štrbáková. Policisté řidiči zakázali další jízdu. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu hrozí rok vězení, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. (red)

Za volantem ženská! Přes dvě promile v dechu!

ilustrační foto internet

 

Nejen muži sedají za volant notně posilněni akoholem. Mladá dáma, kterou policisté lapili v sobotu ráno, měla v dechu 2,17 promile.

 

Ženu řídící osobní vůz zastavila policejní hlídka u parkoviště v Plumlovské ulici v sobotu kolem půl čtvrté ráno. "U šestadvacetileté řidičky byla po kontrole dokladů provedena také dechová zkouška, která byla pozitivní. Byl jí odebrán řidičský průkaz a zakázána další jízda," dodala policejní mluvčí Marta Vlachová. (red)

Další opilý řidič útočí na rekord!

ilustrační foto internet

 

Ve čtvrtek večer bylo v Olšanech "veselo", řidič Felicie zdemoloval hned dvě zaparkovaná auta. Nebylo divu, v dechu měl skoro 4 promile!

"Řidič Škody Felicie se pravděpodobně vlivem podnapilosti nevěnoval řízení a narazil do zaparkované Škody Felicie a následně do Toyoty," uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Zřejmě i díky požitému alkoholu z havárie vyšel dvaadvacetileté mládenec bez zranění. Jeho kasdadérský kousek ale bude mít dohru, policieté mu totiž v dechu naměřili najprve 3,54 promile a po chvíli dokonce 3,89 promile.