sociální síť

Prolomení hesla na sociální síti stálo ženu z Prostějovska 450 dolarů

ilustrační foto

Dosud nezjištěný pachatel v době mezi 8. a 11. březnem 2017 nezjištěným způsobem prolomil přístupové heslo k profilu na sociální síti devětadvacetileté ženy z Prostějovska. 

"Následnou manipulací s profilem ženě z bankovního účtu neoprávněně odčerpal částku přesahující 450 amerických dolarů. Poškozené ženě tak svým činem neznámý pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 11 520 korun," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Prostějovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Pomlouvala prostřednictvím sociální sítě. Může si odsedět až dva roky!

Ilustrační foto internet-hotline.czi.cz

Z trestného činu pomluva se bude zodpovídat 44letá žena z Přerova, která na svém založeném profilu na veřejně přístupné sociální síti zveřejnila a prezentovala fotografie manželského páru. Může si odsedět až dva roky. 

"Jednalo se o fotky rodiny, jejich domu a zahrady, které byly doplněny o nepravdivý a hanlivý komentář, který se nezakládal na pravdivých údajích. Oba poškození se cítí jejím jednáním ohroženi, protože může být poškozena jejich pověst a dobré jméno nejen v okolí, ale také v zaměstnání," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Dle trestního zákoníku hrozí podezřelé za uvedené jednání až dvouletý trest odnětí svobody. (red)

Vloupal se na sociální síť a do e-mailu

ilustrační foto internet

Usnesení o zahájení trestního stíhání si z rukou kriminalistů prostějovského oddělení hospodářské kriminality dne 29. února 2016 převzal třiatřicetiletý muž z Prostějova. Muže kriminalisté viní z přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací. 

"Toho se měl obviněný dopustit tím, že si v červenci loňského roku nezjištěným způsobem získal neoprávněný přístup k profilu na sociální síti třiatřicetileté ženy z Prostějova. Dále získal přístup k e-mailové schránce ženy, ze které následně jejím jménem rozesílal zprávy dalším osobám," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Obviněnému muži v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.(red)

Prolomil heslo. Z ženiných přátel vytáhl šest tisíc

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V sobotu 27. února 2016 překonal dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem zabezpečení přístupu k profilu na sociální síti jednatřicetileté ženy. Prostřednictvím takto neoprávněně získaného přístupu poté pachatel kontaktoval přátele ženy a podvodně ze čtyř z nich vylákal celkem 6 tisíc korun. 

"V rámci probíhajícího prověřování policisté zjišťují, zda nebylo poškozených osob více," informoval mluvčí policie František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny hrozí pachateli tohoto jednání za přečin neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a přečin podvod trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)