Spartan Race

Sezóna 2019 pro Spartan race CEU zahájena!

Foto Spartan Race

Devatenáctého ledna 2019 byla oficiálně zahájena sezóna 2019 pro Spartan race CEU. První závod sezóny se konal ve Vratislavicích (ČR).

Winter Spartan race délky SPRINT znamenal  pět medailové příčky v kategorii Age group pro Karla Volfa a Lukáše Tyla. "Uvidíme, jak se následující sezóna vydaří Michalu Šafránkovi, který se rozhodl pro všech pět závodu CEU série,“ uvádí Petra Stryková. Gratulujeme k výkonům! (red)

Členové Spartan Race Prostějov věnovali na dobročinné účely téměř patnáct tisíc korun!

Foto SRTG Prostějov

Ve dnech 9. -10 .6. 2017 se v Blansku konal již pátý ročník dobročinné charitativní akce You Dream We Run na podporu handicapovaným dětem i dospělým. Základní myšlenkou tohoto projektu je pomoci těmto lidem splnit jejich sny, které jsou vzhledem k jejich postižení v mnoha ohledech těžko dosažitelné. Výtěžek za zakoupení účastnického trika jde na financování těchto přání. Letošní ročník byl navíc podpořen generálním sponzorem této akce, firmou Synthon, která se rozhodla motivovat běžce přispěním částky 2,- Kč za uběhnuté kolečko na splnění snů. Tohoto běžeckého klání, kdy každý tým musí po dobu čtyřiadvaceti hodin udržet štafetový kolík na dráze, se zúčastnil také tým složený ze členů Spartan race training group Prostějov. 

Všech čtyřiapadesát registrovaných týmů uběhlo společnými silami neuvěřitelných 32 184 kol. V přepočtu na kilometry činí 12 873 600 metrů, což představuje. vzdálenost z Blanska na severní pobřeží Austrálie! Týmu SRTG Prostějov se z celkových 32 184 kol podařilo v časovém úseku 24 hodin uběhnout úžasných 894 kol, a tak se jim i při ztrátě 85 kol na prvního umístěného podařilo uhájit bronzovou příčku. Výsledné pořadí první tří umístěných týmů: 1. místo ZŠ Jedovnice s počtem kol 979,​​​​​ 2. místo ZŠ Sloup s počtem kol 944,​​​​​ 3. místo SRTG Prostějov s počtem kol 894.

Aktivních čtrnáct dní prostějovských Spartans

Foto Spartan Race

Poslední květnový víkend patřil dalšímu oficiálnímu závodu řady Spartan Race roku 2017, který se již třetím rokem konal v Koutech nad Desnou, kde mělo město Prostějov již tradičně své zastoupení. V obou dnech závodili dospěláci i více než dvě desítky dětí. 

Do Prostějova tak ze severu Moravy doputovaly dvě zlaté medaile. A to ve velně Competitive kategorie ženy a junior 6 - 9 let. V juniorské kategorii se sice zlaté medaile neudělují, ale člen skupiny Spartan Kids training group Prostejov proběhl cílovým obloukem jako první. Týden na to přichystali trenéři Spartan Kids training group Prostějov "překážkový závod" podobného duchu ve Smržicích v prostoru Naučné stezky Stráž. Přípravě věnoval organizační tým několik týdnů tak, aby nic nebylo neponecháno náhodě. S příchodem dne "D" se umoudřilo dokonce i počasí.

Spartani závodili bez překážek

Foto Spartan Race

Spartan Race Prostějov má za sebou opět pár závodů a tentokrát ne těch překážkových.

V neděli 2.4.2017 se trojice Spartanů z Prostějova vydala na další závod sezóny 2017 a tentokrát se nejednalo o žádný z překážkových závodů. ČSOB Bratislavský marathon si užili, splnili si sen, kochali se krásami Bratislavy a odnesli si nezapomenutelné zážitky.

Akcemi nabitý víkend prožili členové Spartan Race Prostějov!

ilustrační foto

Spartan Race Training group Prostějov prožili opět jeden z aktivních víkendů. První akcí byl Winter Run v Ostravě, jiní členové se vydali do nedalekého Přerova, třetí akcí byl 24hodinový extrémní závod na Lysé Hoře.

"První akcí byl Winter Run v Ostravě, kam se vydala členka SRTG Prostějov spolu s kolegy ze SRTG Šumperk. Celý závod si užili a v cíli se těšili z další medaile roku 2017", popsala událost Petra Stryková. Dalších jedenáct běžců se vydalo do nedalekého Přerova, kde se konal trailový běžecký závod na trati dlouhé téměř deset kilometrů. "I zde jsme dokázali, že nejsme žádná ořezávátka a pod hlavičkou SRTG Prostějov jsme získali hned dvě medaile - 1. místo v kategorii žen získala Gabriela Krčmářová a 3. místo obdržel Karel Volf.

OBRAZEM: Spartan race: Dopoledne makali, večer tančili!

Foto Spartan Race

V sobotu 14. ledna 2017 se ve ski areálu na Dolní Moravě konal winter Spartan Race, kde opět nechyběli zástupci SRTG Prostějov. Součástí závodu byla i jeho dětská verze.

Více než dvě desítky Spartan kids Prostějov se svými rodiči se sem vydalo, aby zahájilo závodní sezonu 2017. "Podmínky byly kruté, teploty pod nulou, přírodního sněhu do pasu, ale nic děti neodradilo. Pro předškolní děti byla připravená trať 850 metrů s prudkým stoupáním hned na začátku a školní děti zdolávaly trať 2000 metrů s deseti překážkami od plazení, hodu sněhovou koulí na cíl, prolézání, přelézání, aj", popsala závod Petra Stryková. Krásná bílomodrá medaile je opravdu patřičnou zásluhou za tak náročnou trať.

Spartan Race Prostějov na Tříkrálovém běhu v Otrokovicích!

Foto Spartan Race Prostějov

Jak jsme již čtenáře Prostějovských novinek včera informovali, Spartan Race Training Group Prostějov se v jednom dni zúčastnila dvou zajímavých akcí. Jednou byl výšlap za východem slunce na Pradědu, druhou akcí byl Tříkrálový běh v Otrokovicích.

Právě na druhou akci -Tříkrálový běh v Otrokovicích - se vydali zástupci SRTG Prostějov, aby si vyzkoušeli nanečisto trať dlouhou deset kilometrů, a to jeden týden před prvním Spartan Race, který se bude konat na Dolní Moravě. Pět zástupců Spartan Race se nezaleklo ani naměřených rmazivých hodnot a vydalo se do Otrokovic hájit barvy tréninkové skupiny.

Spartan Race Prostějov: Výšlap na Praděd za východem slunce

Foto Spartan Race Prostějov

V dnešní mrazivý den se zúčastnili prostějovští Spartan Race training group hned dvou skvělých akcí. Jednou z nich byl výšlap na Praděd za východem slunce.

Akci organizovala SRTG Litovel a zapojili se nejen členové SRTG Prostějov, SRTG Šumperk, ale i jejich přátelé a známí. "V extrémě nízkých teplotách, které padaly od -24 do -29,5, vyrazilo na trať dlouhou na místo určení bezmála devět kilometrů ve 4:45 z parkoviště Hvězda pod Pradědem pětatřicet nadšenců. Nutno říct, že to bylo náročné, ale slovy nepopsatelné. Děkujeme za tuto akci a pevně věříme, že pro ten pohled se sem určitě ještě vrátíme", uvedla k zaslaným fotografiím Petra Stryková ze SRTG Prostějov. (red)

Spartan race training group Prostějov a TRX bez hranic se zapojily do projektu Rozběháme Česko. Na Nový rok

Foto Spartan race

Původně organizovaly Spartan race training group Prostějov a TRX bez hranic Novoroční běh. Nakonec se ale zapojily do celorepublikového projektu - Rozběháme Česko. V neděli 1. ledna v 15 hodin se tak začal psát další prostějovský sportovní deník, kam se budou zapisovat proběhnuvší běžecké akce.

"Překvapilo nás, kolik lidí i při teplotě pohybující se hluboko pod nulou, obulo tenisky a přišlo si zaběhat. Přišli i lidé, kteří se o akci dozvěděli pouze z facebooku," uvedla jedna z organizátorek Petra Stryková. Běžci si mohli zvolit 5, 10 nebo 15 kilometrů dlouhou trasu. "Rozdělili jsme se na dvě skupiny, přičemž druhá skupina měla možnost se oddělit na kratší trasu. Nicméně nikdo se neoddělil a všichni doběhli v celku. Ale někteří chtěli svůj běh zakulatit na 20 km a tak šli kroužit ulicemi Prostějova," konstatovala Stryková, která zároveň poděkovala všem, kdo přišli.

Spartan KIDS děkuje městu!

Foto Spartan KIDS

Skupina Spartan KIDS, která v Prostějově funguje již třetím rokem, otevřela během září a října tři kurzy pro děti ve věku 3-6 let a 5-12 let. V každém kurzu je přibližně 20 dětí.

„Jsme moc rádi, že je rodiče odvedli od televizí a přivedli k nám,“ netají se potěšením Spartan KIDS training group Prostějov.

„Jsme velmi rádi, že naše děti podpořilo i Město Prostějov a schválilo dotaci, za kterou jsme mohli dětem pořídit matrace sloužící nejen ke kotrmelcům a válení sudů, ale díky možnosti jejich skládání i k přeskakování či přenášení,“ směřuje poděkování i městu. (red)