Street Workout

Náměstí Spojenců může získat workoutové hřiště

ilustrační foto MMP

Zastupitelé budou rozhodovat o jednom z několika projektů participativního rozpočtu 2021. Předmětem zakázky je zřízení workoutového hřiště se sestavou cvičebních prvků a vybudování dopadové plochy.

„Nové hřiště bude vybudováno v místě volné plochy a bude rozděleno na dvě části, větší o rozloze 64 m2 a menší o výměře 32 m2. Na větším hřišti bude osazena nová workoutová sestava, na menším budou umístěny tři posilovací stroje. Dopadová plocha bude tvořena litou pryží. Plocha hřiště bude ohraničena betonovými obrubníky usazenými do betonového lože. Hřiště bude doplněno informační cedulí s provozním řádem,“ popsal budoucnost náměstek primátora pro stavební rozvoj a investice Jiří Rozehnal.

Další workoutové hřiště je otevřeno!

ilustrační foto MMP

Další z workoutových hřišť v Prostějově je otevřeno. Zájemci je najdou nedaleko aquaparku ve Vícovské ulici.

Zatím jsou ve městě k dispozici sportoviště tohoto druhu ve sportovním areálu v Kostelecké ulici, ve Vrahovicích, v Kolářových sadech a v areálu Střední školy podnikání a obchodu na Rejskově ulice. V okolí nového hřiště se nachází dětské hřiště pro malé děti, ale i asfaltové hřiště pro míčové hry i se zdí. (red)

Počet cvičebních prvků na workoutovém hřišti ve Vrahovicích se rozšíří

ilustrační foto Večerník

Již nějaký čas mohou lidé ve Vrahovicích posilovat svoji kondici. Slouží k tomu venkovní posilovna- tzv. workoutové hřiště.

Předmětem této investiční akce, kterou radní jako doporučenou předkládají zastupitelům k odsouhlasení, je dodávka a osazení dvojice nových cvičebních prvků. Konkrétně se jedná o lanovou pyramidu a ručkovací horizontální žebřík.

„Nejvýhodnější nabídku ve výběrovém řízení předložila společnost Hřiště Smart s.r.o., z Dolan u Olomouce. Výše jejich cenové nabídky činí 135 tisíc korun (včetně DPH),“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Rada města Prostějova doporučuje zastupitelům rozvoj hřiště schválit. (red)

Nové venkovní posilovny v Kolářových sadech a ve Vrahovicích již stojí!

Foto ber

Jedním z inciátorů vzniku takzvaných venkovních posiloven byl v Prostějově Dalibor Nenál. Po úspěchu v podobě workoutového hřiště v Kostelecké ulici vznikla díky Magistrátu města Prostějova hned další dvě. Jedno ve Vrahovicích, druhé v Kolářových sadech. Dalibora jsem se zeptali, jak nová hřiště vidí on.

V Kolářových sadech probíhají poslední úpravy terénu, pak bude hřiště přístupné. Jak se Ti jeho podoba líbí?

Co se Kolářových sadů týče, podobu sportoviště jsem navrhoval tak, aby se, mimo základní prvky, lišilo od sportoviště v areálu velodromu na Kostelecké ulici. Chtěl jsem, abychom měli v centru dvě rozsáhlé konstrukce, které si nekonkurují. Jedinou výhradu mám k výškám hrazd, dodatečně doporučím Magistrátu, aby nechal několik konkrétních hrazd v sestavě demontovat a montovat výše.

Workoutová sezóna začne koncem dubna

ilustrační foto archiv Dalibor Nenál

Street workoutové akce v Prostějově v roce 2018 již znají svou podobu. Podle Dalibora Nenála minimálně dvě z nich, včetně té otvírací.

"Zatím mám v hlavě plány na dvě akce. První akce by měla být jakýmsi otevřením workoutové sezóny a měla by se konat někdy na přelomu dubna a května," říká Dalibor.

V Prostějově přibudou další venkovní posilovny. V Kolářových sadech a Vrahovicích

ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova odklepla zadání výstavby dvojice venkovních posiloven Street Workout formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti Clean4you s.r.o., Olomouc. Na přípravě výstavby venkovních posiloven město spolupracuje s Daliborem Nenálem (Street Workout Artists Group Prostějov) stejně tak, jak tomu bylo v případě výstavby Street Workoutu v ulici Kostelecká, a dále s osadním výborem Vrahovice.

 

„Kromě cílové skupiny uživatelů všech věkových kategorií mohou být tato zařízení využívána i v rámci hodin tělesné výchovy blízkých základních škol,“ nastínil další možné využití první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

V Kolářových sadech půjde o plochu o velikosti 14,5 x 10,3 metrů, která je navržena tak, aby v parku nepůsobila rušivě.

O dalších workoutových hřištích rozhodnou zastupitelé

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V pondělí 11. září se uskuteční první poprázdninové jednání Zastupitelstva města Prostějova. Zastupitelé na něm rozhodnou i o případné výstavbě dalších hřišť na Street Workout. Vzniknout by mohla v Kolářových sadech a Vrahovicích. Náklady na jejich zřízení dosáhnou 1,5 miliou korun.

V roce 2016 byla vybudována venkovní posilovna na ulici Kostelecká, která je využívána občany města k velké spokojenosti.

V rozpočtu města Prostějova na rok 2017 není akce „Výstavba venkovní posilovny Street Workout“ zařazena. Rada města Prostějova dne 29. 8. 2017 doporučila Zastupitelstvu schválit výstavbu obou hřišť. (red)

OBRAZEM: Workoutisti slavili rok nového hřiště

Foto PvNovinky.cz

Sportovci, kteří provozují nový sport zvaný workout, si dnes připomněli společným cvičením rok od otevření nového hřiště pro tuto sportovní disciplínu za prostějovským zimním stadionem.

Na akci se prezentovaly mnohé hvězdy tohoto sportu v rámci celé České republiky, které exibičně předvedly své výkony v různých disciplínách. Pod vedením Dalibora Nenála se sportovci utkali také v několika tzv. battlech - soutěžích, kdo dokáže udělat více cviků určitého typu. Zájemcům o stále modernější sport se také dostalo v rámci workshopu rad, jak s workoutem začít. Nechyběla ale také ani ukázka disciplíny poledance (tance u tyče). Zacvičit si krátce zkusil také na akci přítomný prostějovský náměstek Pavel Smetana.

Venkovní posilovna Street Workout bude slavit

ilustrační foto plakát

Je to právě rok, co v Prostějově vznikla první venkovní posilovna Street Workout. Teď ji čeká oslava. 

Sportoviště ve sportovním areálu v Kostelecké ulici bude mít narozeniny. Zcela první posilovna tohoto druhu si je připomene speciální akcí 8.7.2017. Součástí programu budou nejen sporty Street Workoutu, pole dance, ale také zábava, hry, boj o ceny a mnoho dalšího. "O hudbu se bude starat Dj Jirka Jakubovský a o zábavu mezi jednotlivými body programu beatboxer Waysy beats," upozornil hlavní organizátor Dalibor Nenál. Zajdete se podívat? (red)

Venkovní posilovna Street Workout bude slavit!

ilustrační foto plakát

Je to rok, co v Prostějově vznikla první venkovní posilovna Street Workout. Teď ji čeká oslava. 

Sportoviště ve sportovním areálu v Kostelecké ulici bude mít narozeniny. Zcela první posilovna tohoto druhu si je připomene speciální akcí 8.7.2017. Součástí programu budou nejen sporty Street Workoutu, ale také zábava, hry, boj o ceny a mnoho dalšího. (red)