sukně

Tomáš Zahálka běhá v sukni i maratony. A bosky

ilustrační foto archiv Tomáš Zahálka

O Tomáši Zahálkovi z Pardubic PvNovinky před nedávnem psaly v souvislosti s jeho zálibou v šití a nošení pánských sukní. Při té příležitosti byla zmíněna další Tomova aktivita - bosé cestování. Bosý Tom totiž v kiltu běhá, chodí, jezdí na kole.

Kdy jste začal běhat?
Před dvěma lety, hecli mě kamarádi v hospodě. Dej si nejstarší silniční závod Běchovice - Praha, deset kilometrů uběhne prý každý, řekli. Uběhl jsem, v kiltu a bosky. Od té doby běhám pravidelně. Vloni jsem běžel Jesenický maraton z Ramzové přes Praděd na Skřítek, letos jsem zkusil Kouteckou vertikálu, dva a půl kiláku pod lanovkou s převýšením přes 500 metrů. A chvíli na to s kamarádem Lukášem dvojzávod na Šerák a Sokolí vrch.
Pyšný jsem na Vinařský maraton ve Velkých Bílovicích. Na start jsem dojel na skládacím kole - z domu rovných 202 kilometrů.

Jste na ostro? I takovým otázkám čelí Tomáš Zahálka

Foto Tomáš Zahálka

 

Když se před lety objevil módní guru, zpěvák a tanečník Jiří Korn na veřejnosti v sukni, vzbudil značnou pozornost. Přitom muži v sukni nejsou nic zvláštního. Vzpomeňme na film Statečné srdce s Melem Gibsonem, kterému kostkovaný kilt neubral na mužnosti ani trochu. V České republice se kilty rozhodl před dvěma lety propagovat pětatřicetiletý programátor Tomáš Zahálka z Pardubic. Potkat jste ho mohli vloni přímo v Prostějově, letos na rozhledně na Velkém Kosíři. Samozřejmě v sukni.   

Jak jste přišel zrovna na kilt?