vozidlo

Prostějov převzal vozidlo pro krasické hasiče

foto Magistrát města Prostějova

Primátor města Prostějova František Jura spolu s prvním náměstkem Jiřím Pospíšilem v pondělí oficiálně převzali od dodavatelské firmy nové vozidlo pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů v Prostějově – Krasicích.

Jedná se o nový automobil v základním provedení kategorie 1, s celkovou hmotností do 3, 5 tuny značky MAN, který dodala firma Hagemann z Ostravy. Celková cena vozidla je 1.450.064 Kč vč. DPH, dotace z Ministerstva vnitra – Generálního ředitelství HZS činila 450 tis. Kč, dotace z Olomouckého kraje činila 100 tis. Kč. Město poskytlo tedy částku 901 tis. Kč.

Krasičtí hasiči získají nové vozidlo

Ilustrační foto SDH Krasice

Nové vozidlo pro krasické dobrovolné hasiče podpoří dotace z kraje. O jejím přijetí ještě ale budou rozhodovat zastupitelé. 

„Již v lednu tohoto roku jsme podali žádost o poskytnutí dotace z rozpočtu Olomouckého kraje na pořízení dopravního prostředku pro jednotku sboru dobrovolných hasičů Prostějov ve výši 100 tisíc korun. Naše žádost byla schválena Zastupitelstvem Olomouckého kraje. Peníze půjdou z dotačního programu Olomouckého kraje na podporu obcí Olomouckého kraje při pořizování nových cisternových automobilových stříkaček a dopravních automobilů pro JSDH obcí, a to za podmínky současného čerpání investiční dotace z Ministerstva vnitra generálního ředitelství hasičského záchranného sboru České republiky.